توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / ظرفیت سنجی و دور اندیشی لازمه اعمال ولایت و مدیرت

ظرفیت سنجی و دور اندیشی لازمه اعمال ولایت و مدیرت


طلاب انقلابی

مصطفی احمدی

روزی روزگاری برخی با نوید اعتدال و اتخاذ تدابیر حکیمانه، در پی جمع آوری مقبولیتی بودند که هم اکنون نشانه های وفاداری به آن و تصمیمات مدبرانه کلید به دستان قدیمی را شاهدیم.
کار به جایی میکشد که شخص اول قوه مجریه کشور، از خواب خوش بیدار شده و شاهد گران شدن بنزین می‌شود.

کاری به کار تصمیم گیری های ناپخته و ناگهانی مسئولین امر ندارم اما روی سخنم با آن مردم ولایتمداری است که گاهی با القاء برخی شبهات، دچار شک می شوند.

سخنان مقتدرانه و به جای آیه الله موحدی کرمانی را در خور ستایش و قدردانی می‌بینم اما در عجبم از اینکه چرا عده‌ای در مسیر پیروی از نایب امام عصر متزلزل می‌شوند.

اجمالا برای همگان مبرهن شده است که مواضع حکیمانه و صبورانه رهبر عظیم الشان انقلاب، در طول مدت زعامت ایشان راهگشا و پرورش دهنده نهال انقلاب در مسیر رشد خود بوده است.

اما مرور بیانات رهبر معظم انقلاب و تعقل در پی کشف راز و رمز مواضع ایشان، حاکی از احترام معظم له به قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به آراء قریب به بیست وچهار میلیون نفری است که شخص رئیس جمهور، روحانی را به عنوان سردمدار قوه مجریه برگزیده اند.

همان هایی که انتظار موضع گیری جدی‌تری از سوی رهبر انقلاب داشتند، در صورت تحقق انتظاراتشان، دم از استبداد می زدند.
در ماجرای برجام با آن همه تبعات و خسارت های سنگین برای کشور اما در نهایت مفید از جهت عبرت آموزی برای مردم، دیدیم که ناخدای کشتی انقلاب، با طرح توصیه های جدی رئیس جمهور و هیئت مذاکره کننده را راهنمایی می‌کردند، تا آنجا که مسئولین امر با عدم اعتنا به رهنمودهای ولی جامعه وقاحت را به سرکشی از سایت های نظامی و تعامل با دانشمندان ما کشاندند، و چه ماندگار موضع گیری محکم سکان دار کشتی انقلاب را دیدیم.

خودی‌ها و بعضی که انتظار موضع گیری جدی تری از سوی رهبر داشتند، با مطالعه اصل صد و ده قانون اساسی پی به وظایف و مسئولیت های خطیر رهبر خواهند برد و متوجه می‌شوند که موضع گیری نسبت به هر مسئله ای که طبق قانون متصدی خود را دارد در خور شان جایگاه و شخص ایشان نمی‌باشد.

در نهایت منصفانه درک این مطلب واضح و عیان است که رهبر عظیم الشان انقلاب، صادقانه نسبت به عدم تخصصشان اظهار نظر کرده و از تصمیم گیری های بازوان نظام، در هر دوره و زمانی حمایت می‌کنند.

از این رو علت تاکید رهبر انقلاب مبنی بر افزایش بصیرت را می فهمیم، چرا که تا مردم آگاه و بصیر نشوند، امیرالمومنین علیه السلام نیز علی رقم حقانیت و مشروعیت خود، پا به عرصه زمام داری حکومتی نمی‌گذارد.


  • مصطفی احمدی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.