توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / توصیه‌های پیرو / مستند / پرزیدنت آکتور سینما / تنش زدایی گورباچف با غرب

مستند / پرزیدنت آکتور سینما / تنش زدایی گورباچف با غرب


مستند پرزیدنت آکتور سینما

مستند پرزیدنت آکتور سینما

کارگردان:محمدرضا بورونی
سال تولید:۱۳۹۵
مدت زمان: ۷۴ دقیقه
تعداد قسمت ها: ۱ قسمت
تامین کننده:سفیرفیلم

مستند «پرزیدنت آکتور سینما» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا برونی توسط مرکز مستند سفیرفیلم و به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه¬ای اوج، در حال تولید است.
مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» روایتگر تلاش های میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، در جهت ایجاد رفاه برای مردم شوروی است. گورباچف معتقد بود تا زمانی که تنش¬های شوروی با کشورهای غربی و به خصوص آمریکا ادامه داشته باشد، رسیدن به  یک اقتصاد موفق ناممکن است، به همین دلیل اولویت عالی خود را تنش¬زدایی و برقراری رابطه و مذاکره با آمریکایی ها قرار داد.
این مستند حاصل ۶ ماه پژوهش است و کارگردان سعی کرده با استفاده از آرشیوهای استفاده نشده و همچنین روایتی منصفانه، تلاش های گورباچف در جهت افزایش رفاه مردم سرزمینش و نتایج این تلاشها را در قالب یک داستان ۷۵ دقیقه¬ای نشان ¬دهد.
تشابه زیاد شخصیت ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت¬ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یک مستند تاریخی صرف متمایز کرده است.
«پرزیدنت؛ آکتور سینما» در فروردین ماه ۱۳۹۶ در یکی از دانشگاههای تهران رونمایی خواهد شد و پس از آن نیز در تمام دانشگاه¬ها به نمایش درمی آید.


  •  حسین کاوه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.