توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / دست و پا زدن دولت در باتلاقِ سند ننگین ۲۰۳۰

دست و پا زدن دولت در باتلاقِ سند ننگین ۲۰۳۰


طلاب انقلابیلطفا پیش از مطالعه متن زیر ادعاهای اینستاگرام آ. روحانی را ببینید:
https://instagram.com/p/BU_kFMzF1N-/

 منطقی بود آقای روحانی در مورد سند ۲۰۳۰ این مراحل را طی کند:

مرحله ۱:

بگوید امضا نکرده‌ایم. اما امضای وزیر آموزش و پرورش محرمانه نبوده است و دولت فقط میتواند در لغت امضا و تصویب مجادله کند که در نتیجه تفاوتی حاصل نمی‌شود. پس آقای روحانی می‌رود مرحله بعد.

مرحله ۲:

بگوید در کنارش اعلان تحفظ هم کرده‌ایم. پس نه تنها امضا را پذیرفته‌اند بلکه “تعهد به آنچه مغایر سند تحفظ نیست را نیز پذیرفته‌اند”.

توضیح:
ترجمه صفحه آقای روحانی از سند تحفظ:
“جمهوری اسلامی ایران خود را به بخش‌هایی از «چارچوب اقدام برای آموزش ۲۰۳۰» که ممکن است به نوعی در تعارض با قوانین، مقررات و اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی، تفسیر و تعبیر شوند، متعهد نمی‌داند.”

پس در مابقی متعهد می‌داند؛ [چنانکه تیم هسته‌ای، عدم پذیرش حق غنی‌سازی بالای ۳و نیم درصد ایران از جانب آمریکا در قرارداد ژنو را به معنای پذیرش حق غنی سازی زیر ۳ و نیم درصد تفسیر کرد][ما طلبه‌ها می‌گوئیم مفهوم وصف که در قیود احترازی اگر نباشد محذور لغویت پیش می‌آید] .
پس به دست خودشان الزام و تعهد را هم ثابت کردند و آ. روحانی می‌رود مرحله بعد.

مرحله ۳:

بگوید ابلاغ نکرده‌ایم. اما‌ تصاویر همین صفحه از ابلاغ تشکیل کارگروه خبر می‌دهد و سند دیگری تصویب عدم مغایرت این ابلاغ توسط آ. لاریجانی را نشان می‌دهد که خود ایشان در صحن علنی به آن اذعان فرمودند.

به خط اول نامه آقای جهانگیری دقت بفرمایید: در راستای تحقق “کامل” آموزش ۲۰۳۰ در سطوح ملی و استانی با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود.

پس خود اعتراف به ابلاغ کردند و آقای روحانی می‌رود مرحله بعد.

مرحله ۴:

بگوید اجرا نکرده‌ایم.

[در حالی‌که افرادی چون دکتر کچوئیان اصرار دارند هنوز ۲۰۳۰ در حال اجراست و از طرفی تربیت دبیر شهید رجایی به عنوان پایلوت منطقه‌ای تربیت مربی بر اساس استاندارد ۲۰۳۰ در خاورمیانه انتخاب شده است و برخی مدارس تهران به عنوان پایلوت اجرا را شروع کرده‌اند.]

اگر این حرفها را نپذیریم، اینستاگرام آقای روحانی میگوید پیش از سخنان رهبری اجرا با دستور معاون اول متوقف شده است؛ چیزی که نبوده چگونه متوقف شده است؟

پس اگر آ. روحانی به اجرا اعتراف کرده که کرده، لاجرم باید برود ‌مرحله بعد.

مرحله ۵:

حالا چاره‌‌ای ندارد جز تطهیر محتوای سند و اینکه مایه پیشرفت است و ۱۹۳ کشور آن را از تصویب گذرانده اند و ربطی به ناهنجاری‌های ارزشی ندارد.

مرحله ۶:

اگر فرض کنیم با وجود شواهد فراوان و مغایرت با قانون اساسی و اسناد بالادستی و مخالفت نخبگان مخصوصا شورای عالی انقلاب فرهنگی و عدم طی مراحل قانونی (به اذعان رئیس محترم مجلس) نتواند محتوای سند را تطهیر کند زیر میز بزند و مقصر را رهبری بداند که این بحث را در عموم مطرح کرده است.

لکن ساختار قدرت بیش از این را به او اجازه نمیدهد که اتهام را متوجه اطرافیان رهبری کند هرچند ضمناً رهبری را فردی ساده‌لوح و غیر قابل اطمینان نشان دهد.

پس آقای روحانی در این مرحله می‌گوید به رهبری دروغ گفته‌اند.

 این روند منطقی تعقیب و گریز دولت محترم با واقعیات مورد اذعان خودش بود که مطالعه فرمودید. اما در کمال تعجب المپیک شگفتیها در صفحه اینستاگرام آقای روحانی رخ داد:

هم امضا را کتمان کرد هم سند تحفظ را پیش کشید، هم گفت سند به ما ربطی ندارد هم سند را تطهیر کرد. هم اجرا را تکذیب کرد و گفت به رهبری دروغ گفته‌اند‌ که اجرایی شده است و هم گفت اجرا متوقف شده بوده است!


  • محسن ب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.