توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / روحانی رییس جمهور شده. چیزی عوض نشده است

روحانی رییس جمهور شده. چیزی عوض نشده است


طلاب انقلابی

احمد کریمی

خسته ام و حوصله ی مقدمه ندارم. مستقیم به اصل مطلب میپردازم.

وقتی کسی در مبارزه ای پیروز میشود، این پیروزی هیچ چیزی را در وجود او عوض نمیکند. بلکه قسمتی از وجود او را به ظهور میرساند و نمایان میکند. همین.

بعضی ها خیال میکنند که چون حسن روحانی انتخابات را برده است، پس لابد تمام حرف هایی که میزده راست بوده و تمام انتقاداتی که به او وارد میکردند اشتباه بوده است. متاسفانه اینگونه نیست. این هیچ ربطی به آن ندارد.

اینکه حسن روحانی انتخابات را برد، فقط یک معنی دارد و آن این است که اکثریت ملت ایران با وجود تمام نقاط ضعفش، تصمیم گرفتند که او همچنان بر مسند ریاست بنشیند و اداره ی امور کند. دلیل این تصمیم مردم، خود بحثی مستقل می طلبد و جریده ای مجزا. همینقدر بگویم که یقینا دلیل اقبال مردم به او، راستگویی اش نبوده است.

در واقع این انتخاب مردم، اگرچه نقطه ی مثبتی برای حسن روحانی ست ولی در حقیقتِ شخصیتی او  و حقایق پیرامونش هیچ تغییری ایجاد نمیکند. او همچنان رییس پیرترین دولت ایران است. هنوز حسین فریدون برادر ناخلف اوست و او همچنان حامی اشراف بی درد و بی خبر از احوال مستضعفان است. اینها حقایق حسن روحانی ست که تغییری نخواهد کرد. او همچنان بدقول ترین رییس جمهور ایران و امنیتی ترین شخص کشور است و همچنان اختلاس ۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق ذخیره ی فرهنگیان را معوقات بانکی میداند. او و یارانش همچنان حقوق های نجومی را کاملا قانونی میدانند و نجومی بگیران را ذخایر نظام. همچنان انفعال و ناتوانی در استیفای حقوق ملت و اتباع خارجی ایران اسلامی در حوادثی چون منی، جده، ترکیه و گرجستان لکه ی ننگ دامان ایشان و مایه ی شرمساری ملت است و از این دست ویژگی در او زیاد است و کم نیست.

رای مردم ایران به حسن روحانی که جازما مورد احترام و تایید نگارنده است، به این معناست که مردم تصمیم گرفتند حسن روحانی و اطرافیانش با وجود تمام این نقاط ضعف، همچنان بر مسند امور باشند و همانطور که گفته شد این اقبال عمومی هیچ حقیقتی را تطهیر نمیکند.

اینکه حسن روحانی رییس جمهور ایران شده است – بر خلاف تصور غالب – خبر تازه ای نیست. این خبر مربوط به خرداد ماه سال ۹۲ و نتیجه انتخابات آن سال است. امروز این حکم تنها تمدید شد. اگر نه او چهار سال است که بر مسند امور و رییس دولت است. این حقیقت هم که حسن روحانی رای مردم به خویش را به معنی درستی تمام آراء و نظرات شخصی خود بداند و از پیام فلان انتخابات بگوید و برای منتقدانش شاخ و شانه بکشد و آنها را با انواع توهین ها بنوازد، هیچ کدام اتفاق تازه ای نیست و سالهاست امور بر همین منوال میگذرد.

تنها چیزی که امروز تغییر کرده چینش منتقدان اوست و تغییرات ساختار سیاسی کشور که نوید میدهد روزهایی تازه و طلوعی سرخ را.


  • احمد کریمی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.