توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / حق پنهان نمی ماند . . .

حق پنهان نمی ماند . . .


محمد هادی سمتی

محمد هادی سمتی

«اعتماد ملت به صحابی امام»، این عنوان یادداشتی است که جناب آقای حسن طاهری برای روزنامه ۱۹ دی قم نوشته است.
با خواندن این یادداشت بسیار تعجب کردم به دو دلیل؛ اول آن که ایشان مدت ها بود که در امر سیاست مطلبی نمی نوشتند و به قول خودشان از عالم سیاست به عالم طبیعت و محیط زیست کوچ کرده بودند و دل به حال طبیعت مظلوم می سوزاندند.
دلیل دوم تعجبم این بود که یادداشت ایشان یکسره ناروا بود و بیان ادعاهایی که بعید می دانم وجدانشان حاضر به تأیید آن ها باشد.
ایشان در ابتدا نوشته اند : «در طول چهار دهه پس از انقلاب تا کنون این حجم از بداخلاقی‌ها و سوء استفاده از مذهب و ایدئولوژی و تخریب از سوی رقیب در آن دیده نشده بود و از سویی این همه اعتماد و توجه عمومی ملت به یک شاگرد و روحانی مکتب حوزه علمیه و صحابی نهضت امام»
از آقای طاهری می پرسم آیا واقعا حاضر هستید در فردای قیامت شهادت بدهید که جبهه رقیب بیشترین حجم از بداخلاقی ها را روانه رئیس دولت کرده است؟
بهتر است پیام رئیس دولت دوازدهم را با دقت بخوانید تا متوجه شوید که چه کسی بداخلاقی کرده و می کند؟ آیا منتخب مردم حق دارد پیروزی خودش را غلبه صلح بر تنش و خشونت بنامد و ۱۶ میلیون نفر را خشونت طلب خطاب کند؟
آیا واقعا می پندارید که ملت به رئیس دولت یازدهم و به قول شما «صحابی امام» اعتماد کردند؟
واژه اعتماد و صحابی (یار و همراه) بسیار دقیق است و نمی توان به این راحتی آن ها را خرج کرد.
آیا رئیس دولتی که هیچ تحریمی را از سر راه برنداشته است و  دستاوردش در سیاست خارجی خسارت محض بوده است را معتَمَد می دانید و معتقدید که رأی مردم از روی اعتماد بوده است؟
قدری انصاف هم خوب است و پیشنهاد می کنم میان مردم بروید و از آن ها بپرسید که چرا به حسن روحانی رأی داده اند.
بنده و دوستانم که به میان مردم رفتیم به آشکار مشاهده کردیم که موج رقیب هراسی و ایجاد ترس و دلهره از شرایط پسا روحانی در عمق جان مردم _حتی آن ها که بهره ای از دانش و فرهیختگی داشتند_ رسوخ کرده بود و اولین کلامشان این بود که فلانی قاتل است و می خواهد بکشد و بر دار آویزان کند. اضافه کنید به این مطلب ، وعده های دولت یازدهم به دهیاران را که اگر رأی بیاوریم وام ده میلیونی را به حسابتان واریز می کنیم.
آیا شما این را اعتماد می دانید یا عوام فریبی؟
آیا رئیس دولتی که او را صحابی و سرباز انقلاب می دانید در چهارسال گذشته با رهبر فرزانه انقلاب در حرف و عمل همراه بوده است؟
لطفا یک بار دیگر سخنان آقای حسن روحانی را در سفرهای تبلیغاتی مرور کنید و زاویه کاملا آشکار مواضعش را با نصیحت ها و اوامر رهبر حکیم مقایسه کنید.
شما گفته بودید : «تمام تلاش پیاده نظام اعزامی برخی از مراکز شبه حزبی و سینه چاکان مؤسسات غیر رسمی همیشه فریادگر، در تخریب شبانه روزی و بارش بی وقفه تهمت و دروغ علیه دکتر روحانی بخصوص درباره سند ۲۰۳۰ و برجام، به هیچ وجه نتوانست نظر حوزه‌ها و مراجع عزیز را نسبت به این فرزند حوزه و صحابی امام و سرباز انقلاب تغییر داده و بشوراند.»
آقای طاهری ما معتقدیم که مراجع محترم تقلید باید درب خانه هایشان را به سوی همه نامزد ها می گشودند و حرف ها را می شنیدند و نصیحت ها و رهنمودها را نیز ارائه می دادند و نباید از پذیرفتن این شش نفر خودداری می کردند اما شما که این چنین بر «مؤسسات همیشه فریادگر» تاخته اید آیا از خودتان پرسیده اید که چرا مراجع حتی حاضر نشدند رئیس دولت مستقر را به ملاقات بپذیرند و از این مهم تر چرا آقای حسن روحانی در قامت یک نامزد ریاست جمهوری حاضر به حضور در شهر قم نگردید و نامزد مستعفی را به جای خود فرستاد؟
از کجا چنین مطمئن هستید که می گویید «بسیاری از مراجع بزرگوار و اساتید معظم حوزه‌های علمیه دل و جان و قلب و رأیشان با دکتر روحانی بود، اما به هیچ وجهی سرمایه دین و عزت مرجعیت شیعه را هزینه چنین رقابتی نکردند.»
بعید می دانم جبهه رقیب حاضر شده باشد چنین ادعایی را مطرح کند و هرگز ۱۶ میلیونی ها از دل و جان مراجع خبر ندادند و تنها به ملاک های رهبر عزیز تکیه کردند و خواهند کرد.
آقای حسن طاهری بنده مدتی را شاگرد شما بودم و از شما بهره بردم اما نمی توانستم ساکت بنشینم و ببینم که جنابعالی این گونه بر یک جریان بتازید و بی محابا و غیر منصفانه قلم بزنید.
گویا شما حمایت جامعه محترم مدرسین را نادیده و ناشنیده گرفته اید که ادعا می کنید «سکوت معنا‌دار مراجع و علما در این دوره و هزینه نشدن مراجع و دین از سوی ایشان برای جمع‌آوری رأی و وارد نشدن در زمین بازی تخریبی بازیگران، نکاتی نیست که از کنار آن به آسانی گذشت. »
آیا رأی قاطع اعضاء حاضر در جلسه جامعه مدرسین ملاک نیست؟
آیا منشور حقوق شهروندی را باور کنیم یا سنگ اندازی در برابر کسانی که از حق رأی دادن محروم شدند؟
و سؤالات دیگری هم باقی می ماند.

ین دولت نیز می گذرد و دولتی دیگر بر سر کار می آید اما هرگز حق در میان غبارها پنهان نمی ماند.
نسأل الله منازل الشهداء


  • محمد هادی سمتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.