توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / توصیه‌های پیرو / کتاب / نقدی بر مدخل خمینی، روح الله در دایره المعارف بزرگ اسلامی

کتاب / نقدی بر مدخل خمینی، روح الله در دایره المعارف بزرگ اسلامی


کتاب نقدی بر مدخل خمینی روح الله در دایره المعارف بزرگ اسلامی

کتاب نقدی بر مدخل خمینی روح الله در دایره المعارف بزرگ اسلامی

کتاب «نقدی بر مدخل خمینی، روح الله در دایره المعارف بزرگ اسلامی» کار مشترکی است که توسط سهراب مقدمی شهیدانی و میثم عبدالهی نوشته شده و در ۲۴۰ صفحه در قطع وزیری و با جلد گالینگور، با تیراژ هزار نسخه و با قیمت ۱۵ هزار تومان منتشر شده است. ناشر این اثر، «بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی» است که متعلق به تاریخ نگار انقلاب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین استاد سیدحمید روحانی است.

میثم عبدالهی، از مسئولین موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان و از نویسندگان سایت رنگ ایمان هستند که سالها در زمینه مطالعات تاریخی، به پژوهش پرداخته اند و تالیفاتی را در همین موسسه در کارنامه خود دارند.

این کتاب، نقدی علمی و مستند بر مدخل امام خمینی در جلد ۲۲ از کتاب دایره المعارف بزرگ اسلامی است. دایره المعارف بزرگ، کتابی است که به همت سید محمدکاظم موسوی بجنوردی از سال ۱۳۶۰ به تدریج آغاز شده و جلد ۲۲ آن که حرف خ و مدخل مربوط به امام خمینی در آن قرار دارد، کمتر از یک سال است که منتشر شده است.

مدخل مربوط به امام خمینی یکی از مهمترین مداخل این فرهنگنامه است که توسط سه نویسنده نگارش یافته به نامهای فرامرز حاج منوچهری، احمد پاکتچی و حمید انصاری؛ دو نفر اول از افراد صاحب نام و نویسندگان زبردست مرکز دائره المعارف هستند و تالیف مداخل متعددی در این فرهنگنامه را در کارنامه دارند، به همین خاطر کار حساس و مهم تالیف مدخل امام خمینی، به ایشان سپرده شده است. سومین نویسنده هم قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) است و این مدخل حاصل تلاش مشترک دو موسسه نشر آثار امام و مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی است.


  • حسین کاوه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.