توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / علنی شدن گردش به چپ احمدی نژادی ها

علنی شدن گردش به چپ احمدی نژادی ها


طلاب انقلابینامه عیدانه مشایی به رئیس دولت اصلاحات برای اهل فن٬ اصلا اتفاق عجیبی نیست و تنها از یک تمایل سیاسی رونمایی کرد!

پیشتر البته عبدالرضا داوری در گفتگو با کارگردان فیلم تبلیغاتی روحانی پرده ای دیگر از این ابراز تمایل را علنی کرده بود که؛ احمدی نژاده همان «موسوی جوان شده» بوده و یا اینکه اختلافی بین جریان احمدی نژاد با روحانی وجود نداشته و برخورد بد اعتدالیون با این جریان یک خطای راهبردی بوده و….

این گونه رفتارها و رویکردها البته به نظر می رسد بیش از آنکه ناشی از یک دگردیسی سیاسی باشد٬ نشان از بحران پایگاه اجتماعی دارد!

وقتی که احمدی نژادی ها به واسطه ورود در برخی گفتمان های سیاسی و بعضی عملکردهای غیر اصولی مورد نقد جدی جریان موسوم به انقلابی قرار گرفت٬ بحران اجتماعی اش بروز کرد.
این بحران تا مرز سرخوردگی پیش رفت و حالا تدبیر تازه ای در میان آمده است برای تغییر پایگاه اجتماعی!

این اتفاق پیشتر در مورد رئیس دولت سازندگی نیز سابقه داشته است؛ که در نتیجه اش ایشان به ناچار با آنکه هتک حرمتها به خود از سوی جریان موسوم به اصلاحات را هرگز فراموش نکرد اما در نهایت وقتی که با کاهش اقبال انقلابیون مواجه شد٬ به ناچار به همان دشمنان پیشین روی آورد!

یکی از لوازم این چرخش به چپ٬ تعریف تصویری تازه از شخصیت پیشین است که این مسأله خود در گرو توبه سیاسی است!

شبیه چنین توبه سیاسی را پیشتر در مورد برخی از دلنشجویان تسخیر کننده سفارت سراغ داریم که نمونه متأخرش همین فرد مورد نظر دولت برای نمایندگی در سازمان ملل بود که البته از سوی آمریکا هرگز راه داده نشد!

تجربه نشان داده است که هیچ جریان سیاسی ریشه داری حاضر نمی شود این سنخ از توبه سیاسی را بپذیرد چه اینکه در سال چهارم دولت محترم فعلی٬ هنوز جریان اصلاحات٬ رئیس دولت اعتدالگرا (که سابقه و هویت سیاسی اش در جریان مقابل تعریف می شود) را به عنوان جزئی از خود نپذیرفته است!
این رویه بیشتر به عنوان تذبذب سیاسی تلقی خواهد شد که اعتماد همه طرفها را به فرد یا یک جریان خاص٬ سلب می نماید!

حال باید در روزهای آتی منتظر ماند و دید که کدام پروژه توفیق بیشتری می یابد؛ استفاده ابزاری اصلاح طلبان از احمدی نژادی ها یا تسخیر پایگاه رای اصلاح طلبان توسط جریان منتسب به احمدی نژاد؟!


 • حسن شهیدانی

۲ دیدگاه

 1. مقداری زمان لازم است تا برخی از مردم به این رشد برسند که هر جریانی با جریان اصیل انقلابی و ولایی فاصله گرفت را دیگر جزء جریان حزب الله به شمار نیاورند

 2. احمد کریمی

  یادداشتی سطحی و خالی از منطق و استدلال مطالعه کردم.
  از ابتدای یاد داشت شروع میکنم:
  ۱٫ “نامه عیدانه مشایی به رئیس دولت اصلاحات برای اهل فن٬ اصلا اتفاق عجیبی نیست “. اهل فن خوب میدانند که این جمله مغالطه ای بیش نیست. رجوع شود به منطق سفید بخش مغالطه های بیرونی.
  ۲٫ “و تنها از یک تمایل سیاسی رونمایی کرد!” برای وجود چنین تمایلی هیچ دلیلی اراءه نشده و صرفا به همان مغالطه که ” اهل فن میدانند ….” بسنده شده است. و اینکه این بخش از یادداشت که محور اصلی استدلالات است انقدر سست و بی پایه است خود از ابتدا بیانگر حقیقت کل یادداشت است.
  ۳٫ “پیشتر البته عبدالرضا داوری در گفتگو با کارگردان فیلم تبلیغاتی روحانی پرده ای دیگر از این ابراز تمایل را علنی کرده بود”. و موید آن ادعای سست قول یک نفر است که نه تنها اعتباری به ادعای مذکور نمیبخشد که قطعا بر بیاعتباری این یادداشت می افزاید.
  ۴٫ “… که؛ احمدی نژاده همان «موسوی جوان شده» بوده و یا اینکه …”. ایشان هم اگر برای این ادعای خنده دار خود دلیل مستدلی داشت کاش ارائه میفرمودید که یقینا نخواهد داشت. به سخنان جناب آقا تهرانی در چند وقت گذشته راجع به احمدی ژاد هم میتوانید رجوع کنید که قعطا از اعتبار بیشتری نسبت به جناب داوری برخوردار است
  ۵٫ “نشان از بحران پایگاه اجتماعی دارد!”. سوالی دارم. شما چرا از حضور کاندیدایی که به قول خودتان پایگاه اجتماعی ندارد انقدر میترسید؟
  ۶٫ “مورد نقد جدی جریان موسوم به انقلابی قرار گرفت٬ بحران اجتماعی اش بروز کرد.” جریانی که شما آن را “موسوم به انقلابی” مینامید و این نامگذاری و مخصوصا غید “موسوم” آن کاملا دقیق است، اگر پایگاه اجتماعی داشت در حال حاضر جلیلی رییس جمهور بود و نه روحانی. در انتخابات مجلس این پایگاه اجتماعی جریان موسوم کجا بود؟ متاسف از اینکه اعلام کنم جریانی موسوم به انقلابی در حال رشد در بدنه انقلاب است که هیچ نسبتی جز منتصب کردن خود، با انقلاب اسلامی ندارد و جوانان ناآگاهی هم که ملاک حق را اشخاص قرار داده اند در دام این جریان گرفتارند.
  ۷٫ “این بحران تا مرز سرخوردگی پیش رفت و حالا تدبیر تازه ای در میان آمده است برای تغییر پایگاه اجتماعی!”. کسی که اندکی از سیاست باخبر باشد و چیزی از سخرانی محمود احمدی نژاد در اهواز در نوروز ۹۶ و مضامین این سخنرانی و حملات صریح او به روحانی و اصلاحات به گوشش خورده باشد، قطعا چنین جملات خنده آوری را نخواهد نگاشت.

  و ادامه یادداشت در مقایسه احمدی نژاد و خاتمی هم بر مبنای ادعاهای سست و بی پایه ی قبلی ست که فساد آن تبیین شد.

  در ادامه راجع به نامه جناب مشایی به جناب خاتمی، به زودی یادداشتی تقدیم مدیریت سایت میشود که مطالعه آن را برای کشف حقیقت توصیه میکنم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.