توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / سرویس پیرو / گزارش / تشییع جنازه شهید گمنام در شهر مقدس قم – پردیسان

تشییع جنازه شهید گمنام در شهر مقدس قم – پردیسان


 تشییع جنازه با شکوه شهید گمنام در شهر مقدس قم - پردیسان

موضوع: تشییع شهید گمنام در سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

زمان: ۱۲ اسفند ۹۵ – قبل از نماز ظهر و عصر

مکان: شهر مقدس قم – پردیسان – از مسجد فاطمه الزهرا تا مسجد امام حسن عسکری ع

در سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تشییع پیکر مطهر شهید گمنام چنان شوری را در شهرک پردیسان به پا کرد که پیر و جوان و حتی خردسالان شانه به شانه هم حماسه ای دیگر آفریدند.

مسیر تشییع شهید گمنام از مسجد حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها در بلوار سلمان به سوی بلوار دانشگاه، خیابان شهیدان تقوی و خیابان شهید قلی پور بود، که نهایتا در کنار مسجد امام حسن عسکری علیه السلام و مرکز بوستان نخبگان خاکسپاری با شکوهی همراه با قرائت زیارت عاشورا انجام گرفت.

از مسائل مهمی که در مراسم تشییع می توان به آن اشاره کرد اولا حضور پر شور مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان، و ثانیا شور و شعار های پر انرژی آنان در مسیر تشییع بود، ضمنا نظم انضباطی که برادران بسیجی و سایر نهاد ها و ارگان ها جهت بهتر برگزار شدن مراسم بر قرار کرده بودند نیز جای تشکر ویژه داشت.تشییع جنازه با شکوه شهید گمنام در شهر مقدس قم - پردیسان

حجت الاسلام احمدرضا پناهیان که میاندار مراسم تشییع بودند پشت تریبون مطالبی را عنوان کردند که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد، در زیر گزیده ای از بیانات ایشان را ذکر می کنیم.

۱- پنج شهید مدافع حرمی که خون هاشون تازه ست، بدن هاشون در دفاع حقیقی از ساحت اهل بیت، از ساحت مقدسِ زهرای مرضیه قطعه قطعه شده امروز در نهایت غربت در حرم تشییع شد . . . که نکند دیگران به پَرِ قباشون بَر بخوره.

۲- کنار این بدن می گوییم؛ هر کسی بخواهد مقابل حماسۀ انقلابی این مردم، مقابل فریاد انقلابی این مردم بایستد با همه وجود با آن ها برخورد خواهیم کرد . . . مرگ بر منافق

۳- امروز مردم ما مردمی هستند که اگر زهرای مرضیه را درک می کردند کار به تازیانه نمی کشید، این گفته ی امام روح لله ست، فرمود اگر دَه نفر از این رزمندگان بودند مادر ما سیلی نمی خورد چه رسد آنکه کشته شود. صدای رزمندگان را در سینه خفه نکنید، تیشۀ خدا ریشۀ شما را خواهد کند.

۴- اگر ما با فریاد و با سینه زنی و با عزاداری از اهل بیت دَم می زنیم، این شهدا با پاره های پیکرشان از اهل بیت دَم زدند، به والله یک سوم که نه یک پنجم این جمعیت الان در حرم نبود، مسئولین تشییع جنازه شما رو رها نخواهیم کرد، این ظلمی که به این شهدا امروز کردید تا ابد فراموش نخواهد شد.

۵- ما تا انتقام تک تک این شهدا را از همه جبهه کفر و نفاق نگیریم مطمئن باشید بزدلان و ترسوهایی که در قم لانه کرده اید مطمئن باشید آرام نخواهیم نشست.

۶- حق قم نبود دَه شهیدش مظلومانه، مظلومانه امروز از مسجد تا حرم، غریبانه تشییع شود. فدای قدم شما مرد انقلابی، علما فضلا عزیزان شهرک پردیسان و همه نقاطی که راه نفوذ این منافقان رو بستید.

۷- ای کسانی که در قم خانه کرده اید و گمان می کنید به قول مقام معظم رهبری آنتی تِزِ انقلاب را می توانید کلید بزنید یعنی از قم مخالفتِ با نظام و ولایت را کلید بزنید، این را بدانید این ملت از شهدا، خون شهدا، راه شهدا جدا نخواهد شد.

۸- اگر ما میگیم قالت الزهرا، اگر ما میگیم قال الصادق، قال الباقر، اینها با خونشون، اینها با جانشون، پرچم فاطمۀ اطهر رو در اهتزاز نگه داشتند. مراسمِ تشییع جنازه شهید گمنام در شهر مقدس قم - پردیسان

با توجه به فرمایشات حجت الاسلام پناهیان علی الظاهر مراسم تشییع شهدا در مرکز شهر مقدس قم یعنی حوالی حرم و خود حرم شایسته و بایسته نبوده است و انگار تشییع شهدا را تحت الشعاع برخی دسته های عزاداری قرار داده اند.مراسم تشییع جنازه شهید گمنام در شهر مقدس قم - پردیسان


  • حسین کاوه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.