توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / نشست بصیرتی با سخنرانی حجت الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی

نشست بصیرتی با سخنرانی حجت الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی


نشست بصیرتی، مسجد امام موسی کاظم (ع)

موضوع: نشست بصیرتی به مناسبت دهه بصیرت با سخنرانی حجت الاسلام دکتر آقاتهرانی

زمان: جمعه ۱۷/دی/۹۵ بعد از نماز مغرب و عشا

مکان: شهر مقدس قم – پردیسان – مسجد امام موسی کاظم علیه السلام

گزیده هایی از فرمایشات حجت الاسلام دکتر آقاتهرانی . . .

شیعه شدن تنها راه توانستن و کنترل در مواقع حساس و انتخاب درست بر سر دو راهی ها می باشد.خود سازی در اولویت و مقدمه نظام سازی است. در دیگاه اهل بیت شیعه کسی است که دقیقا تابع می باشد؛ محب بودن که خرجی ندارد اما شیعه بودن هزینه دارد. شیعه بودن آنجاست که باید کاری بکنیم. شیعه بودن می طلبد کاری بکنید. محب بودن ریشه در فطرت دارد فلذا هنر آن است که شیعه باشی و عمل بکنی . . .

کسی هست که در مجلس ادعا کند و یا بگوید که من حضرت آقا را قبول ندارم؟! اما آیا واقعا در عمل هم تبعیت می شود؟ خیر . . .

در اصول جای تقیه نیست. روئسای فتنه باغی هستند. باید حواسمان به بزنگاه ها باشد و گر نه در مواقع عادی همه دم از آقا می زنند.

هفده سال پیش گفتم الان هم می گویم کار حوزه است که در بحث اقتصاد اسلامی ورود کند.

در تصویب برجام قانون رعایت نشد، ما اخلاق حرفه ای نداریم . . . در جایی آقای باهنر گفتند که بدون لاوی گری اصلا مجلس پیش نمی رود! و جایی دیگر نیز آقای علی مطهری گفتند که کار مجلس اصلا لاوی گری است!

آیت الله علامه مصباح به ما در جبهه پایداری فرمودند که در رابطه با خدا اخلاص، در رابطه با ولی تبعیت و در رابطه با مردم صداقت را سرلوحه فعالیت خود قرار دهید.

در تصویب کلیات قانون امر به معروف و نهی از منکر نماینده ارامنه رای به این قانون داده و از آن دفاع می کند ولی برخی از نمایندگان مسلمان مجلس همراهی لازم را نمی کنند!

در ادامه فرمایشات حجت الاسلام دکتر آقاتهرانی پرسش و پاسخی از طرف حاضرین در جلسه صورت گرفت که اجمالا به مهمترین آنها اشاره ای می کنیم.

پرسش اول: حاصل چهل سال آمریکا ستیزیتان چیست؟

جواب استاد آقاتهرانی: چه کسی گفته است چهل سال ستیز . . . مگر ما سر ستیز با آمریکا را داریم آنها هستند که به حقوق ملت ایران تجاوز می کنند، ضمنا چند نفر جلوی روی آمریکا ایستاده اند غیر از حضرت امام و آقا و انقلابیون و شهدا . . . کدام ستیز مگر نمی بینید دست های به سوی آمریکا دراز شده را . . . آمریکایی ها به افرادی که به آن ها چراغ سبز نشان دادند نیز رحم نکردند.

اینان که مسحیت را برنتافتند با اسلام کنار خواهند آمد؟!!

خطوط قرمزی که آقا مشخص کردند رعایت نشد. آمریکا به هیچ کس تعهدی ندارد. کار به جایی رسیده که کاربران فضای مجازی تصویر آقای عرقچی را می زنند . . . و زیر آن می نویسند؛ هرکس این فرد را پیدا کرد برای پاره ای از توضیحات به صدا و سیما تحویل دهد!!!

پرسش دوم:  آیا حسن روحانی رای نیاورد دوباره فتنه می شود؟

جواب استاد آقاتهرانی: در بصیرت افزایی مواقع عادی همه هستند در مواقع حساس مهم است که در صحنه باشید. نباید اجازه دهیم فضا غبار آلود شود، با ولی فقیه تنظیم کنیم. در انتخابات آتی آنها بر سر آقای روحانی وحدت می کنند.

پرسش سوم: توضیحاتی را پیرامون خانه نشینی آقای احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری بفرمایید؟

جواب استاد آقاتهرانی: در مراجعه اول حال ایشان مساعد نبود و از پذیرفتن بنده خوداری کردند. بنده نیز بعدا به خاطر عیادت مادرم که به اصفهان رفتم در همان جا خدمت آیت الله مظاهری رسیده و ماوقع را خدمت ایشان توضیح داده و چاره جویی کردم که ایشان فرمودند از قول بنده به آقای احمدی نژاد بگویید که اگر جهت ادای احترام و دست بوسی خدمت حضرت آقا برسند و مسلئه را خاتمه دهند بنده تمام و کمال از ایشان حمایت می کنم. در برگشت از اصفهان در شهر مقدس قم خدمت آیت الله علامه مصباح رسیدم و ماجرای دیدار خود را با آیت الله مظاهری و ماوقع را خدمت ایشان عرض کردم ایشان نیز فرمودند از قول بنده نیز همین ها را به آقای احمدی نژاد بگویید.

بنده نیز بعد از برگشت به تهران در دیداری که با آقای احمدی نژاد داشتیم و آقای روح الله حسینیان نیز حضور داشتند پیام را به آقای احمدی نژاد رساندم که ایشان گفتند باید فکر کنم.


  • جناب آقای حسین کاوه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.