توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / خوش به حال هاشمی و مخالفانش . . .

خوش به حال هاشمی و مخالفانش . . .


خوش به حال هاشمی و مخالفانش . . .

زمان زیادی از رحلت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی و تشییع و تدفین ایشان نمیگذرد. اما در همین زمان کوتاه میتوان مطالب زیادی فهمید و حرف های تازه ای زد. حرف هایی غیر از تسلیت های معمولی و ابراز همدردی های کلیشه ای.

من یکی از این حرف ها را میزنم و آن، یک جمله بیش نیست: “خوش به حال هاشمی”

و حرف آخرم را اول میگویم: ” مخالف خوب، نعمت است”

ما حتی اگر اهل دین نباشیم، و آموزه های مذهب مقدس تشیع را هم نادیده بگیریم، انسانیت حکم میکند که احترام میت حفظ، و از داغداران و وابستگان دلجویی شود. انسانیت حکم میکند مصیبت را بر مصیبت زدگان گران نکنیم و اگر مرهم دردشان نیستیم، شماتت شان نکنیم.

این جریده بر آن نیست که بگوید آقای هاشمی مرد بزرگتری بود یا آقای مهدوی کنی و یا آقای واعظی طبسی. چرا که نفس قیاس را از مبنا کاری غلط و بی اساس میداند.

اما حالا که آقای هاشمی از خاک رخت بر بست و به سمت معبود شتافت، با دیدن رفتارهای سرشار از احترام مخالفان سرسخت و دیرینش که در ابراز همدردی با خانواده ی او و ادای احترام به پیکر بی جان او هیچ کم نگذاشتند، خاطرات تلخی در من زنده میشود از روزهای بعد از درگذشت آیت الله مهدوی کنی و آیت الله واعظ طبسی. خاطرات روزهایی که بعضی حتی به ابتدایی ترین قوانین انسانی پایبند نبودند و با شایعات و نیش و طعنه هایشان، داغ داغدیدگان را افزون میکردند.

من امروز به نعمتی از نعمات خدا پی بردم و آن “مخالف خوب”، “مخالف مومن” و یا “مخالف پایبند به انسانیت” بود.

حقیقتا خوش به حال هاشمی که چنین مخالفانی دارد

و خوش به حال مخالفانش که اینگونه اخلاق اسلامی را رعایت کردند

اگرچه درباره برخی اظهار نظرهای احساسی و خلاف واقع بعضی از مسئولین در طول این مدت در رسانه های مختلف و رسانه ملی، گفتنی های زیادی هست، اما بیان آن مجالی دیگر میطلبد و جریده ای مختص که بیانش را به همان مجال وا مینهم.

امید است روزی برسد که تمام گروه ها و احزاب و جریان ها و تشکل ها و تمام طرفداران و مخالفانشان را متخلق به اخلاق اسلامی ببینیم. بدور از هرگونه بی انصافی و بی احترامی و بی اخلاقی.

امت حزب الله در این ایام الگویی درخشان از خود به یادگار نهاد که شایسته است مورد توجه تمامی اقشار اجتماعی قرار گرفته و در اقل درجات، بنا به حکم انسانیت، پیروی شود.

در پایان ضمن ابراز همدردی با بازماندگان و علاقمندان به ایشان، عفو و رحمت الهی را برای آن درگذشته آرزو میکنم.

غفر الله لنا و له


  • جناب آقای احمد کریمی لیچائی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.