توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / روشنگری حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان پیرامون برجام

روشنگری حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان پیرامون برجام


روشنگری دکتر نبویان مسجد امام حسن عسگری (ع)

موضوع: سخنرانی حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان پیرامون برجام

زمان: چهارشنبه ۸/دی/۹۵ بعد از نماز مغرب و عشا

مکان: شهر مقدس قم – پردیسان – مسجد امام حسن عسگری (ع)

گزارش حاضر گزیده هایی از اهم فرمایشات حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان پیرامون برجام می باشد.

رهبری بارها فرمودند که در جزئیات مذاکرات دخالت ننموده اند، اما مسئولین دولتی همواره با فضا سازی بر عکس این قضیه دامن می زدند و آن هم این موضوع بود که خیر تمام مذاکرات به سمع و نظر رهبری رسیده و مورد تایید ایشان می باشد!!!

آمریکایی ها برجام را پاره نخواهند کرد چون هر آنچه که می خواستند از بر جام به دست آوردند. با بازدید از اماکن نظامی مانند پارچین از خط قرمز ها عبور شد. نقض برجام مال الان نیست بلکه یک سال است که برجام مکررا نقض شده و می شود.

ما الان یعنی بعد از توافق نفت می فروشیم ولی یک دلار وارد کشور نمی شود بلکه در بانک هاب خارجی بلوکه شده و بدتر اینکه بانک های خارجی بابت نگهداری پول های خود ما به جای اینکه به ما سود بدهند از ما کارمزد نیز اخذ می کنند. یکی از موارد نقض برجام تحریم ویزایی است که باعث ممنوع الورود شدن تجار ۳۸ کشور جهان به ایران شده است.

بی شرمی را در تعهدات FATF به جایی رسانده اند که نیروهای مقاومت را جزء نیروهای خطرناک و تروریستی پذیرفته اند و کشور را متعهد کرده اند که اگر زمانی دادگاه های آمریکایی خواستار تسلیم حاج قاسم سلیمانی جهت محاکمه شدند همکاری های لازم را به عمل آورند. به عبارت دیگر پذیرفته اند که ایران حامی و تامین کننده مالی تروریست ها است.

امروز هر کس دنبال ارتباط با آمریکا است خودش آمرکایی است،«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَ النَّصاری‏ أَوْلِیاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ وَ مَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمینَ»«ای اهل ایمان! یهود و نصاری را سرپرستان و دوستان خود مگیرید ، آنان سرپرستان و دوستان یکدیگرند [ و تنها به روابط میان خود وفا دارند ] . و هر کس از شما ، یهود و نصاری را سرپرست و دوست خود گیرد از زمره آنان است بی تردید خدا گروه ستمکار را هدایت نمی کند.»[۱]

جالب این است که ضامن اجرای تعهدات ما آژنس است و ضامن اجرای تعهدات طرف مقابل هیچ! بلکه اصل بر اعتماد بر آمریکاییها می باشد! آن هم نه مکتوب و رسمی بلکه شفاهی!!! عدم اجرای گام به گام برجام و انجام و اجرای تعهدات به صورت یکجا خطای بزرگی بود که توسط تیم مذاکره کنند ایرانی صورت پذیرفت. آن ها به ما می گفتند که تمام ذخائر اورا نیم خود را نابود و یا از کشور خارج نمایید هر موقع که خواستید ما به شما ۵ کیلو ۵ کیلو خواهین داد!!!

در میان این دو نوع جهان بینی که یکی چشم به طاغوت زمان و مستکبران دوخته و به او رسمیت می بخشد و جهان بینی نوع دوم که بر پایه ی آزادگی و مبانی و ارزش های الهی استوار است نوع اول در رویکرد ها اتخاذ شد که خطای بزگ و خسارت آفرینی است.


  • جناب آقای حسین کاوه
  1. قرآن کریم – سوره مبارکه مائده – آیه شریفه ۵۱

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.