توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / آنگاه که خمینی مظلوم هنوز درنوفل لوشاتو است!!!

آنگاه که خمینی مظلوم هنوز درنوفل لوشاتو است!!!


طلاب انقلابی

محمد مهدی فتحی

اگر برای امام خمینی رضوان الله تعالی علیه لفظ مظلوم را بکار ببریم گزافه نگفته ایم. او که شرق را شگفت زده و غرب را در تنگنا قرار داد و خود, مسأله روز جهان گشت و با چشم بصیر و بینای خود چیزی را دید که دیگران ندیدند و کاری کرد که دیگران انجام و به ثمر نشستن آن را حتی در خواب هم نمیدیدند و راه و «نقشه ای را برای بشریت ترسیم کرد که ساخت ذهن بشر نبود و قطعا مؤیَّد من عند الله بود»[۱]
اما افسوس و صد افسوس که پس از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز آثار و اندیشه های این ابر مرد وارد حوزه  علمیه ( که خود باید مبلغ اندیشه های او باشد) نشده است.
آثار و اندیشهایی که همان نقشه انقلاب است «و در صورت عدم شناخت آن نقشه زاویه پیدا کرده و از اهداف دور خواهیم شد»[۲]  دریغ از یک صفحه از آن آثار و اندیشه ها در حوزات علمیه.
از پایه یک تا ده که ده سال از جوانی دست نایافتنی یک طلبه در حوزات مبارکه علمیه سپری می شود آیا یک خط از آن آثار و اندیشه ها به عنوان کتب درسی خوانده می شود؟!
آیا یک خط از آثار غنی و کم نظیر اخلاقی امام به عنوان متون اخلاقی حوزات علمیه قرار گرفته است؟!
آیا یک خط از آثار سیاسی امام از پایه یک تا ده در حوزات علمیه تدریس می شود؟! مسئولین محترم حوزه انتظار دارند که با این وضعیت, طلاب و حوزه های مقدسه علمیه انقلابی باشند؟! حوزه انقلابی که از دغدغه های جدی امام خامنه ای است در حد حرف زدن در همایش ها باقی مانده است, آیا با حلوا حلوا کردن, دهان شیرین می شود؟!
مسئولین محترم حوزه انتظار دارند که با این وضعیت, چه تعداد از طلاب محترم حوزه با نقشه راه انقلاب اسلامی آشنا باشند؟
حتی “منشور روحانیت” را که اغلب مطالب آن راجع به حوزات علمیه است و امام راحل برای نوشتن آن هفته ها وقت صرف کردند هنوز در حوزات علمیه غریب است. از طلاب پایه یک تا ده اگر پرسیده شود که از منشور روحانیت امام چه میدانید چه جوابی خواهند داد؟ آیا غیر از این است که اکثر ایشان حتی یک بار هم نام آن را نشنیده اند و از هشدار ها و نصیحت های امام به طلاب بی اطلاعند.
اینجاست که جا دارد بگوییم گویا خمینی مظلوم هنوز در نوفل لوشاتو است و هنوز به ایران نیامده که حتی یک خط از آثار او در حوزات علمیه تدریس نمی شود.


  • محمدمهدی فتحی
  1. امام خامنه ای ۹۳/۳/۱۴
    امام خامنه ای ۹۳/۳/۱۴

۲ دیدگاه

  1. جانا سخن از زبان ما میگویی.
    تعیین برخی از متون مربوط به امام خمینی به عنوان متون درسی کمترین کاری ست که حوزه علمیه برای شناساندن این مرد بزرگ میتواند انجام دهد که صد افسوس از همان هم دریغ میشود.

  2. کاش حق با شما نبود!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.