توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / سرویس پیرو / ایجاد بی اعتمادی، گناه کبیره یا نفاق و فتنه !!؟؟؟

ایجاد بی اعتمادی، گناه کبیره یا نفاق و فتنه !!؟؟؟


طلاب انقلابی

مسعود ارحامی

چندی پیش رهبر عزیز انقلاب و اسلام حضرت امام خامنه ای در جمع مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مسکن فرمودند: اختلاف در آمارهای مراکز آمار «بلایی بزرگ» است/ گاهی مراکز مختلف درباره‌ی نرخ بیکاری یا تورم و رشد اقتصادی، آمارهای متفاوتی بیان می‌کنند که موجب بی‌ اعتمادی در مردم می‌شود/ باید منشأ این دوگانگی‌های آمار بین دولت‌های مختلف مشخص شود/ دستکاری در آمار، گناهی کبیره است/ آمار باید از یک مرکز و با شیوه‌ی علمی و مورد توافق ارائه شود.
حالا در این چند وقته زیاد می بینیم آمارهایی عجیب و غیرقابل باور از سوی رئیس قوه مجریه اعلام می شود که نمیدانم نام این را چه بگذارم؟ ایشان اصرار زیادی دارند که الفاظ را به گونه ای بیان کنند که به اعتقاد طرفدارانشان جو آرامش را در کشور ایجاد کنند و از جهت روانی کشور را رو به رشد و پیشرفت نشان دهند.
با گفتن تورم زیر پنج درصد و رشد بالای هفت درصد سعی دارند اقتصاد کشور را عالی جلوه دهند در حالیکه اکثر کارشناسان اعتقاد دارند ایشان حتی در بیان همین آمار توهمی شاید ساختگی هم دقت کافی را ندارد زیرا این میزان رشد و تورم با هم در این مدت امکان پذیر نیست و یا به این سادگی نیست. حال بماند که با سفره مردم و مشاهدات عینی همگان به هیچ وجه مطابق نیست.
درست است که برای محاسبه تورم می توان یک سری کالاهای خاصی را در نظر گرفت و تورم را پایین نشان داد اما کمی تامل می تواند ثابت کند که هیچ کالایی را نمی توان در سبد محاسبه تورم قرار داد که چنین نتیجه ای بدست بیاید!!!! گرانی های مواد غذایی، پوشاک، حمل ونقل و دیگر ضروریات زندگی حکایت از چیز دیگری غیر از آمارهای رئیس جمهوری دارد که این آمار را عامل افتخار خود می داند و به آن می بالد.
در واقع شاید بتوان گفت ایشان نه تها مردم کشور را امیدوار به یک سری توهمات مثل برجام کرده است بلکه خودش را نیز به توهماتی از قبیل این آمار دلخوش کرده است و شاید با توهمات دیگری مثل انتخابات و رای گیری بخواهد دوباره این سکان را بر عهده بگیرد اما لازم است ایشان و طرفدارانشان بدانند با توهمات نمی توان کار کرد و باید سراغ واقعیات رفت.
اماسوال من از مخاطبان این است که از بیان آمارها چه اهدافی را دنبال می کنند؟!!!

آیا به دنبال بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان هستند؟

آیا این گناه کبیره نیست که آمارها را جابجا و یا اشتباه مطرح می کنند؟

آیا برخی به دنبال ایجاد نفاق و فتنه هستند؟!!!!!

قضاوت با شمامخاطبان بزرگوار


  • مسعود ارحامی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.