توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / زیارت با زیر پا گذاشتن قانون!؟

زیارت با زیر پا گذاشتن قانون!؟


طلاب انقلابی

محمد هادی سمتی

زیارت اربعین و پیاده روی چند روزه قبل از آن چند سالی است که در کشور ما رونق چشمگیری پیدا کرده است و توجه خیل عظیمی از مردم به خصوص جوانان عاشق و دلداده اهل بیت علیهم السلام و حضرت سیدالشهداء علیه السلام را به خود جلب کرده است و هرسال نیز بر شکوه این همایش بزرگ افزوده می شود.
در این میان آن چه مهم است نقش دولت و دستگاه های اجرایی برای آسان سازی حضور مشتاقان این سفر معنوی است و نباید برخی اقدام ها باعث شود تا شائبه سنگ اندازی در شرکت هرچه بیشتر مردم ایجاد شود.
اما هدف اصلی این نوشتار تذکر نسبت به یک مسئله مهم تر و قابل توجه دیگری است که نباید از آن غفلت کرد که عبات است از رعایت قوانین کشور ایران و عراق.
برخی افراد شاخص در این روزها مدام درباره دریافت هزینه هایی مربوط به سفر اربعین انتقاد و اعتراض داشته اند و حتی خواستار رایگان سازی این سفر شده اند ولی تقریبا هیچ اشاره ای به این مطلب نداشته اند که در صورت الزام به تهیه ویزا و گذرنامه باید مردم نسبت به رعایت قانون پایبند باشند و نباید قانون را نادیده بگیرند.
رعایت قانون در این مورد مسئله ای است که مورد توجه مراجع معظم تقلید نیز قرار گرفته است و سفری که بدون تهیه ویزا و گذرنامه باشد را دارای اشکال دانسته اند. بنابر این هیچ عذر و بهانه ای برای عدم رعایت قانون وجود ندارد و گویندگان و افراد شاخص و تأثیر گذار باید در مقابل تشویق مردم به شرکت در سفر اربعین و انتقاد به برخی هزینه تراشی ها، نسبت به رعایت قانون هم تذکر صریح داشته باشند و از اقدام های غیر قانونی مردم جلوگیری کنند و در غیر این صورت در گناه پایمال شدن قانون توسط برخی افراد سهیم خواهند بود چه بخواهند و چه نخواهند.


  • محمدهادی سمتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.