توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / تغییر فرهنگ با الفاظ ! ؟ !

تغییر فرهنگ با الفاظ ! ؟ !


طلاب انقلابی

مسعود ارحامی

اوایل دولت فعلی بود که یکی از کارشناسان سیاسی می گفت دولت آقای روحانی در مدیریت رسانه متخصص تر از دولت آقای احمدی نژاد است و این برای حزب الله نگران کننده است.

کاری که آقای احمدی نژاد نتوانست انجام دهد و باعث شد تمام زحماتش نادیده گرفته شود و تنفری عمومی و نسبی مقطعی را برای خود بخرد همین نکته است.

در جایی که آقای احمدی نژاد صادقانه به مشکلات کشور رسیدگی می کردند و یا لااقل مطرح می کردند، رسانه های بیگانه داخلی یا خارجی با غرض و رسانه های خودی جاهلانه سنگ اندازی می کردند. و این جا شاید عدم مدیریت و یا ضعف مدیریت رسانه ای مشکلات زیادی را ایجاد کرد، به حدی که کوچکترین نطق رئیس جمهور در موردی خاص به بزرگترین مشکل کشور تبدیل میشد. به عنوان مثال در قضیه آقای مشایی رهبری عزیز تاکید کردند که این قضیه مهمی نیست و بزرگ نشود اما رسانه ها به قدری بزرگ کردند که تبدیل به یک جریان سیاسی و اعتقادی شد.

در حالی که در شرایط فعلی با پرخاش ها بازی با الفاظ و یا توهین ها و دیگر مسایل کار فضای رسانه ای را به جایی می رسانند که بزرگترین نطق ها و اشتباهات هم گم می شود و کسی حرفی نمی زند.

در جایی که مقام معظم رهبری تاکید می فرمایند که اختلاس و فساد اقتصادی را ریشه کن کنید و مفسدین را از بین ببرید، اختلاس های میلیاردی ،بدهی معوقه و وام خوانده می شود و اختلاس گران ذخیره نظام معرفی می شوند.

در حالی که رئیس جمهور قبلی اختلاس را فسادبزرگ و اختلاس گر را مفسد می دانست.

گرانی خودرو های بعضا کیفیت پایین را مسئولین این دولت با پرخاش و عصبانیت و توهین منطقی می دانند و منتقدین را خائن به نظام می نامند.

دولت قبلی در رابطه با قیمت خودروها می فرماید غیر منطقی است و کیلویی چند؟ و تولید کنندگان را تهدید به ورود خودروی خارجی می کند.

ارتباط بادشمن در دولت قبلی کاری خبیث و زشت بود و آمریکا و اسرائیل و انگلیس دشمنانی خطرناک نامیده شده بودند که حتی بردن نام آنها هم اشتباه بود.

اما امروز ارتباط و مذاکره و توافق و هرگونه تماس با دشمن افتخار و اعتبار است.

حال سوالم اینست که این تغییر الفاظ چه تاثیری در جامعه دارد؟

آیا کودکان و نوجوانان سالیان گذشته با سالیان آینده یک نوع نگاه را خواهند داشت؟

مبانی انقلاب کدامیک را تایید می کند؟

آیا این الفاظ حکایت از یک نوع تفکر و درنتیجه جریان را ندارد؟

مدیریت رسانه ای یعنی همین که با این شرایط کمتر کسی به خود اجازه نقد و انتقاد را می دهد بر خلاف دولت قبلی که از کودک چندساله تا پیرمرد چندین ساله مسئول و غیر مسئول انتقاد و بعضا توهین می کردند.


  • مسعود ارحامی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.