توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / فتنه گر در دادگاه ملت محکوم است

فتنه گر در دادگاه ملت محکوم است


طلاب انقلابی

محمد هادی سمتی

مدیر مسؤل هفته نامه آیینه یزد در تاریخ بیست و سوم اردیبهشت سال همدلی و هم زبانی مقاله ای را در هفته نامه مذکور درج نمودند با این عنوان که “آیا ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی قانونی است؟” و در آن مقاله اصرار داشتند که با تمسک به چند اصل و بند از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موضوع ممنوعیت تصویری رئیس دولت اصلاحات را زیر سؤال ببرند.

نگارنده در همان تاریخ جوابیه ای را همراه با چند سؤال خطاب به ایشان نوشتم با این عنوان که “آیا ظلم به نظام و ملت قانونی است؟” ولی ایشان مجددا در تاریخ ششم خردادماه مقاله ای دیگری را درج نمودند و ضمن بیان برخی مطالب کلی و به ظاهر اقناع کننده از پاسخ دادن صریح به سؤالات بنده خودداری کرده و تقریبا همان مطالب مقاله اول خودشان را تکرار کردند.

بنده هر دو مقاله ایشان را با دقت خواندم ولی بعد از درج مقاله دوم با توجه به طفره روی ایشان دلیلی بر ادامه بحث ندیدم و پرونده را خاتمه دادم.

اما ظاهرا علاقه مندان به رئیس دولت اصلاحات بنایی بر مختومه نمودن ادعای بی دلیل خودشان ندارند و حتی اخیرا با دست آویز قرار دادن یک تعبیر از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) که خطاب به رئیس دولت اصلاحات بوده است قصد احیاء و شوک سیاسی به وی را دارند.

ماجرا از این قرار است که در پی ارتحال آیت الله سید روح الله خاتمی حضرت امام رضوان الله علیهما در پیامی این ضایعه را به ملت ایران و مردم دارالعباده و خانواده آن مرحوم تسلیت می گویند و در انتهای نامه چنین می گویند:

“این ضایعه دردناک را به مردم ایران، خصوصاً به اهالى متدین استان یزد، و به خانواده مکرمش و فرزندان متدینش و فرزند فاضل، با تقوا و متعهدمان، جناب حجت الاسلام آقاى حاج سید محمد خاتمى، وزیر محترم ارشاد اسلامى، تسلیت عرض مى‏نمایم. خداوند او را غریق رحمت خویش گرداند.”[۱]

مریدان رئیس دولت اصلاحات همین یک جمله از امام را علم کرده اند و به خیال خود می خواهند تمام اشتباهات وی را با تکرار آن بپوشانند و حافظه ملت را از یادآوری فتنه ۸۸ پاک نمایند.

هرچند مدیر مسؤل هفته نامه آیینه یزد بر ادعای خود و بر طرفداری عجیبشان از شخصیتی که جزء سران فتنه محسوب می شود اصرار بسیار زیاد و تعجب برانگیزی دارند اما لازم است توجه داشته باشند که ملت انقلابی با تدبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در نهم دیماه سال ۸۸ با خروشی بی نظیربساط فتنه را جمع کردند و فتنه گران را به حاشیه انداختند. بنابر این لازم است حامیان سران فتنه در هر موقعیت و جایگاهی و در هر لباس و منصبی که قرار دارند از جبهه گیری در مقابل رهبر و امت خودداری کنند و بی جهت خود را برای بازگردانی سران فتنه به صحنه سیاسی کشور خسته نسازند و راهشان را از مردم جدا نکنند.

در پایان این روایت را به عنوان حسن ختام از امام صادق علیه السلام نقل می کنم که حضرت فرمود: «لا یستیقن القلب أن الحق باطل أبدا، و لا یستیقن أن الباطل حق أبدا».[۲]

هیچ وقت دلی یقین نمی کند به این که باطلی حق است و هرگز یقین نمی کند به این که حقی باطل باشد.

ان شاء الله همه در قضاوت ها و حمایت ها و انتقادهایمان به این کلمات نورانی عمل کنیم.


  • محمدهادی سمتی
  1. صحیفه امام، ج‏۲۱، ص: ۱۷۰

  2. کتاب البرهان فی تفسیر القرآن، ج‏۲، ص: ۶۶۶

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.