توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / جامعه / قداست زدایی بی سر و صدا از مشهد مقدس!؟

قداست زدایی بی سر و صدا از مشهد مقدس!؟


در مشهد چه خبر استشهر مشهد زیر حجمه ی سنگین جریانات ضد اسلامی قرار گرفته است البته کاملابی سر و صدا…

اهداف هجمه ها چیست؟ قداست زدایی از مشهد مقدس.

قداست زدایی!؟ یعنی اینکه شما با شنیدن اسم مشهد، اولین چیزی که در ذهن شما حاضر میشود، حرم امام رضا (ع) است. یعنی نام مشهد متبادر کننده ی یک مفهومه مقدسه بوده و در واقع مشهد، برند و تبرج و مظهر یک مفهوم الهی میباشد. این تبادر و برند سازی، به جامعه جهت میدهد و انسان سازه می باشد که باعث تبرج مفاهیم الهی و عمق بخشی و با ثبات سازی این مفاهیم در جامعه میشود.
البته مطالب و مباحث پیرامون این موضوع بسیار است که در حیطه اثر گذاری ظاهر بر باطن قرار دارد، یکی از دلایلی که شیاطین در طول تاریخ برند ها و ظواهر و مظاهر الهی رو نابود میکردند، دقیقا همین بوده است. و الان هم وهابیت همین کار را انجام میدهد، مثل تخریب مزار بزرگان اسلام و امکان تاریخی اسلامی و با این تخریب ها، از اسلام هویت زدایی و مظهر زدایی میکنند.

و در نتیجه با این کار، از تبادر مفاهیم الهی به ذهن انسانها و جهت دهی الهی بشریت جلوگیری میکنند. تحت فرمول، مفهوم زدایی از اشیاء؛ این کار در اکثر مواقع نفی ای، انجام میشود یعنی آن محل و بنای مقدس را تخریب میکنند.
مثل تخریب قبور ائمه بقیع (ع) و گاهی هم این کار اثباتی انجام میشود یعنی آن بنا و محل رو نمیشود تخریب کرد مثل مکه، ولی میشود بدون تخریب کردن آن بنا را از محیط حذف کرد و از محیط مفهوم زدایی نمود. چگونه؟ با دفن کردنش در میان مظاهر و مفاهیم  دیگر.

یعنی چه؟ یعنی نماد های مفاهیم دیگر را، در آن محل ایجاد کنند، تا آن بنای مقدس میان آنها گم شود .

مثال: تا دیروز همه مردم وقتی اسم شهر مکه رو میشنیدند بنای مقدس کعبه در ذهن شان ترسیم میشد، یعنی شهر مکه مفهوم مقدسی رو در ذهن بشریت ترسیم میکرد. اما الان وقتی اسم مکه را میشنویم ۲ مطلب در ذهن ما نقش می بندد:

۱- کعبه

۲- برج ساعت (برج شیطان)

پس الان کعبه در ذهن بشریت شریک پیدا کرده است، این فرایند کاملا آگاهانه و برنامه یزی شده بود برای قداست زدایی از مکه. و در آینده بر طبق برنامه ریزی های آنها مکه، فقط و فقط رساننده ی یک مفهوم و نماد خواهد بود.

برج ساعت و مفاهیم غیر الهی دیگر و دیگر کسی از مردم جهان، اسمی از بنای مقدس کعبه نخواهد شنید این کار در واقع، دفن کردن کعبه است زیر ظواهر غیر دینی شهر مکه. همین فرمول عینا در ایران، برای مناطقی که تبدیل به یک عَلَم و برند اسلامی شده اند، عینا در حال پیاده سازیست و جریاناتی در حال نابودی این برند های اسلامی هستند.

برای نمونه
شنیده های دقیق حاکی از جلسات و برنامه ریزی جریانی برای از بین بردن فضای مذهبی شهرک محلاتی شمال تهران دارد شهرک محلاتی تهران متعلق به سپاه میباشد بسیاری از مسئولین انقلابی هم در آنجا ساکن هستند و در بین مناطق تهران نماد یک منطقه ی مذهبی محسوب میشود و مردم ساکن در آنجا از اقشار مذهبی حامی حکومت هستند و غیره ….

جریانی با خرید و اجاره منازل در این منطقه سعی در رشد زیر زمینی فساد و ترویج بد حجابی سازمان یافته کردند که با پیگیری های امنیتی و اطلاعاتی مسئولین کاشف به عمل آمد این جریان کاملا هدفمند ماموریت داشتند برای شکستن جو اسلامی این محل اقدام به این کارها کنند.

این جریانات ضد اسلامی از برنامه ریزی برای یک محله در تهران غافل نیستند، چه برسد به بزرگترین برند و مظهر اسلامی ایران یعنی شهر مقدس مشهد و قم؛ تا به حال فکر کرده اید که چرا مشهد مقدس باید بزرگترین مراکز تفریحی و توریستی ایران را در خودش جا بدهد ( که حتی تهران فاقد این امکانات است) آن هم با کارکرد توریستی یعنی برای جذب بازدید کننده غیر مذهبی، از سراسر کشور و حتی سایر نقاط جهان در حالی که مشهد حاشیه ای ترین منطقه کشور است و مسافرت به مشهد صرفه اقتصادی نداشته و پر هزینه محسوب میشود برعکس مناطق مرکزی ایران و نیز مشهد مزیت طبیعی خاصی هم ندارد یعنی دارای مناظر طبیعی جذابی هم نیست پس جذب مسافر غیر مذهبی به آنجا سختر می باشد پس چنین سرمایه گذاری هایی منطق اقتصادی هم ندارد.

پس چرا این امکانات را با این وسعت و کیفیت در مشهد ایجاد کردند ؟

سرمایه گذاران آن چه کسانی بودند ؟

با چه اهدافی ؟
تا حالا دقت کردید، که دیگر مشهد رو فقط به حرم امام رضا نمیشناسیم بلکه مشهد نماد های دیگه ای هم پیدا کرده است مثل سرزمین عجایب، سرزمین موج های آبی، پدیده ی شاندیز و غیره …. یعنی این برند بزرگ مذهبی مورد تاراج قرار گرفته و عده ای در حال تضعیف آن هستند، نکته جالب قضیه اینجا است که معمار و شرکت طراح و سازنده ی پروژه پدیده شاندیز و شرکت معمار و سازنده ای که مشغول تخریب مسجد الحرام در مکه هستند هر دو توسط یک شرکت انجام شده یعنی شرکت انگلیسی اتکینز با همراهی معماران مشهور فراماسون همچون نورمن فاستر و تام رایت که هر دو پروژه در مشهد و مکه رو اجرا میکنند.

این هجمه در شهر قم هم در حال انجام شدن است حال این هجمه به هویت برند های مذهبی، مصادیق مختلفی هم دارد پس ما باید مصادیق این هجمه ها را بشناسیم و نسبت به آنها حساس باشیم و آنها را دست کم نگیریم یکی از این مصادیق تخریب هویت، کنسرت های رسمی کنسرت های موسیقی است و نیز شبکه های زیر زمینی فساد مثل مجالس پارتی و . . .

که یکی دو سال است با شدت بیشتر و به شکل بدتری به شهر های مقدس ما ورود پیدا کردند برای تغییر هویت این برند های مذهبی؛ پس هوشیار باشیم. . . .

رسانه باشید


  • جناب آقای میثم ذاکری

یک دیدگاه

  1. مشهد پیشکش به فریاد قم برسید که با وجود این همه روحانی و طلبه که هر کدام وقتی برای تبلیغ به شهری می روند آنجا را متحول می کنند اما در قبال وضعیت حجاب قم عملکرد مطلوبی ندارند

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.