توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / امنیت / شناخت نامۀ گروهک منافقین خلق

شناخت نامۀ گروهک منافقین خلق


شناخت نامۀ گروهک منافقین.سازمان مجاهدین خلق ایران، سازمان مسلحی است که در اواخر دهه ۴۰ به منظور مبارزه با حکومت محمدرضا شاه پهلوی تشکیل گردید. قبل از سال ۵۷ این گروه را گروهی مارکسیستی می دانستند و بعد از انقلاب آنها منافقین خوانده شدند. پس از انقلاب ۵۷ و سقوط شاهنشاهی در ایران، سازمان مجاهدین با استفاده از فضای باز پدید آمده به سرعت رشد نمود و مسعود رجوی از رهبران اولیه سازمان که از زندان آزاد شده بود به رهبری سازمان رسید.

بنیانگذاران این سازمان محمد حنیف نژاد، سعید محسن و بدیع زادگان که از فعالان مسلمان جبهه ملی دوم ایران بودند پس از تشکیل نهضت آزادی از فعالان آن شدند و پس از دستگیری و محکومیت رهبران نهضت آزادی چون مهدی بازرگان و یدالله سحابی، ایشان تصمیم به تشکیل سازمان مخفی مسلحی گرفته و سازمان مجاهدین خلق را پایه ریزی نمودند.

در شهریور ۱۳۵۰ در آستانه برگزاری جشن های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی بسیار ی از رهبران این سازمان قبل از انجام هیچ گونه اقدام نظامی مهمی، دستگیر و شکنجه و اعدام شدند. در آذر همان سال رضا رضایی از اعضای سازمان توانست از زندان فرار کند و تا قبل از کشته شدنش در ۲۵ خرداد ۱۳۵۲ نقش مهمی در رهبری و سازماندهی مجدد و عملیات های نظامی ایفا نمود. ایشان طی همین سال ها با چندین عمل مسلحانه موفق به شناخته شدن در جامعه ایران شدند.

در دهه ۱۳۵۰ با مقابله شدید ساواک با نیروهای سیاسی مسلح، مجاهدین به شکل مخفی به راه خود ادامه دادند و بعضا از حمایت روشنفکران مذهبی مسلمان و روحانیون شیعه نیز برخوردار بود. در این دوره از سازمان مجاهدین خلق با عنوان « مارکسیست های اسلامی» نام برده می شد.

در سال ۱۳۵۴ عده ای از اعضا عقاید مذهبی خود را به سود مارکسیست ترک نموده و این امر باعث انشعاب دو گروهی در سازمان و چندین قتل سیاسی شد. که البته بخش مارکسیست سازمان بعد ها نام « سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر ایران » را بر خود نهادند.

پس از انقلاب ۵۷ و سقوط شاهنشاهی در ایران، سازمان مجاهدین با استفاده از فضای باز پدید آمده به سرعت رشد نمود و مسعود رجوی از رهبران اولیه سازمان که از زندان آزاد شده بود به رهبری سازمان رسید.

مخالفت شدید سازمان با خط مشی جمهوری اسلامی به درگیری های مسلحانه در اوائل دهه ۶۰ و دستگیری و اعدام بسیاری از رهبران و اعضای این سازمان منجر شد که البته فعالان این سازمان دلیل مخالفت با جمهوری اسلامی ایران را اصل جمهوری خواهی دموکراتیک می دانستند.

پس از شروع درگیری ها و کشتار رهبران سازمان عده زیادی از اعضا به خارج از ایران، من جمله عراق و فرانسه گریختند و در جریان جنگ ایران و عراق با حمایت صدام حسین در عراق مستقر شدند و به فعالیت علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه دادند. به گفته مسئولین جمهوری اسلامی این سازمان از مستخبرین جاسوسی عراق در ایران بوده است.

این سازمان بارها مسئولین طراز اول مملکتی را ترور نموده و اقدام به بمب گذاری در اماکن عمومی و اخلال در امنیت اجتماعی نموده است و حتی قصد حمله نظامی به ایران تحت عملیاتی به نام « مرصاد » را داشت.

این سازمان با گروه های دیگری چون « جریان پیرو برنامه هویت» ، « شورای ملی مقاومت » را طراحی و تشکیل داده است و مریم رجوی، از رهبران مجاهدین، را به عنوان رئیس جمهوری آلترناتیو آینده ی ایران انتخاب کرده است. مریم رجوی، رهبر دوفاکتوری این سازمان در غیاب چند ساله مسعود رجوی، به فساد اخلاقی شهرت یافته است.

در حال حاضر این سازمان در بسیاری از نقاط دنیا به مبارزه علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته ، دائما در حال پرونده سازی علیه ایران در خصوص نقض حقوق بشر و یا عملیات جاسوسی برای غرب و اسراییل می باشد.

دولت عراق به ایشان اخطار داده تا در امور داخلی کشور عراق دخالت نکنند و طبق قانون کشور دولت قادر به پناه دادن به ایشان نبوده، حضور ایشان را در عراق غیر قانونی اعلام نموده و دستور به خروج اعضا از عراق به ایران یا کشور دیگری داده است.

ترور های ویژه ی سازمان مجاهدین خلق:

مجید شریف واقفی – ۱۶/۲/۱۳۵۴

سید محمد حسینی بهشتی وو ۷۲ نفر دیگر از وزرا و نمایندگان مردم دز مجلس و سایر مقامات در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی – ۷/ تیر / ۱۳۶۰

محمد علی رجائی و محمد جواد با هنر – ۸/۶/۱۳۶۰ به فاصله کمتر از دو ماه از کشتار جمعی هفتم تیر

اسدالله لاجوردی- ۱/۶/۱۳۷۷

علی صیاد شیرازی – اردیبهشت ۱۳۷۸

ترور های ناموفق این سازمان:

آیت الله خامنه ای – ۶/ تیر / ۱۳۶۰ یک روز قبل از کشتار جمعی هفتم تیر ۱۳۶۰

به هر حال آنچه بر می آید این است که سازمان مجاهدین خلق اول به منظور ایجاد جمهوری و دموکراسی و نابودی شاهنشاهی در ایران توسط گروهی چپگرا تشکیل شد. این گروه در انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹، شرکت موثری داشت. منتهی ایدئولوژی مجاهدین، مخلوطی از مارکسیسم و اسلام بود که مانع از پیوستن ایشان به دولت بعد از انقلاب شد و رهبر اصلی اش توسط نظام اعدام شد. اما بعد از انقلاب با غلبه افکار مارکسیستی و انشعاب درون گروهی سازمان و تغییر یافتن رهبران ابتدایی باعث تغییر خط مشی سازمان گردید. مجاهدین خلق پس از انقلاب ،تبدیل به سازمانی با شاخه های نظامی اختلافگرا با حکومت فعلی شدند. و با تغییر مکان به عراق و پاریس به شکل نظام مندی مستقر شدند. صدام حسین ولی نعمت اصلی مجاهدین خلق بود و عراق ایشان را از لحاظ پایگاه و اسلحه ساپورت می کرد.

گفتنی است سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۹۹۷ از سوی وزارت خارجه ایالات متحده به لیست گروه های تروریستی خارجی افزوده شد زیرا در اغلب حمله هایشان افراد غیر نظامی نیز کشته شده بودند.

متخصصین معتقدند، مجاهدین شدیدا شبیه فرقه ای هستند که صرفا بر اساس تعبیرهای سکولار مسعود رجوی بنا نهاده شده اند و این گروه خاصیت این را دارد که به طور ناگهانی تغییر ایدئولوژی دهد.

در اوایل دهه ۱۹۷۰ اعضای مجاهدین خلق با حمله به امریکایی ها و کشتار بسیاری از نظامیان و غیر نظامیان امریکایی که بر روی یک پروژه دفاعی جدید کار می کردند اعتراض خود را از حمایت امریکا از شاه به نمایش در آوردند. جالب است بدانید در سال ۱۹۷۹ اعضای مجاهدین خلق در اشغال سفارت امریکا در تهران دست داشت که در آن ۲۵ آمریکایی به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفته شدند.

در مورد ترور ها و حملات سازمان به ایران و کشتار نظامیان و غیر نظامیان ،در بیست و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران (سال ۲۰۰۰ ) مجاهدین خمپاره هایی را به ساختمان ریاست جمهوری شلیک کردند که منجر به کشته شدن یک غیر نظامی و مجروح گشتن ۵ تن دیگر شد. جالب است بدانید مسعود رجوی سکولاری که عقاید خود را با قرآن می سنجد فرقه مافیایی دارد. در پرونده سیاه این سازمان آمار بسیاری از خودکشی ها، خودسوزی های ناچاری، مرگ های مشکوک، سر به نیست شدن های بسیار چون زندان اشرف، و دیگر سیاهچال های رجوی در عراق وجود دارد. صدها عضو جدا شده از مجاهدین محکوم به اعدام شده اند و این گوشه ای از مشکلات فرقه تروریستی رجوی است. سازمان مجاهدین خلق پیش از انقلاب به منظور دیگری تشکیل شد و بعد از انقلاب تبدیل به سازمانی تروریستی گشت. تقریبا دو دهه از خودکشی های اجباری در فرقه رجوی می گذرد. آیا این به دلیل آن نیست که اعتقادات این فرقه دیگر اغنا کننده نبوده و رو به نابودی می رود؟


  • جناب آقای حسین کاوه

منبع: مرصاد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.