توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / پژوهش و تحقیق / زندگینامه اکبر گنجی

زندگینامه اکبر گنجی


اکبر گنجیاکبر گنجی متولد نازی آباد تهران است و در دوران انقلاب از فعالین انقلابی بود که به دلیل مطالعات پراکنده در آثار مختلف گروه های چپ واسلامی سازش کاروغرب گرا یا التقاطی در بی ثباتی کامل فکری فرو رفت . وی در ابتدای پیروزی انقلاب از افرادی بوده که زنان بد حجاب را در خیابان ها مورد ضرب وشتم قرار میداده وبه این دلیل به اکبر پونس معروف است. در اوایل تاسیس سپاه عضو این نهاد مقدس شده بود وبه دلیل مخالفت با امام وسیاست های ایشان برای ادامه جنگ و تمرد درشرایط جنگی به مجازات سنگینی محکوم شد که با وساطت منتظری وشیخ یوسف صانعی این مجازات منتفی و وی از سپاه اخراج شد گنجی مدتی در دهه ۶۰ رابط فرهنگی سفارت ایران درترکیه بوده وبا اعضای نهاد اطلاعات نخست وزیری از جمله سعید حجاریان ارتباط داشت . گنجی در اوایل دهه ۷۰ به حلقه کیان پیوست تا دراین حلقه به شخصی سازی دین ومبارزه با مذهب واسلام مشغول شود .
در خرداد ۷۶گنجی فعالیت شدید مطبوعاتی را با مطبوعات جریان موسوم به اصلاحات آغاز کرد. ایشان پس از خرداد ۷۶به اتهام زنی علیه نظام اسلامی وحوزههای علمیه ادامه دادو پیش ازدستگیری و محاکمه در آذر ۷۹ در کنفرانس ننگین برلین حضور یافت. گنجی پس از بازگشت و با شکایت دادستانی در نهایت به ۶سال حبس محکوم و در زندان مواضع وی رادیکالتر گردید.
گنجی در زندان با استفاده از رانت نظام انواع اهانتها به جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب روا داشت و با حمله به اسلام از جمهوری تمام عیار یا جمهوری سکولار حمایت کرد. وی پس از پایان دوره محکومیت به خارج از کشور رفته و تاکنون بازنگشته است.اکبر گنجی در مقالهای به نام «همجنسگرایی اقلیتی ناحق و فاقد حقوق» همجنسگرایی همچون یهودیت و بهائیت و تسنّن و تشیّع، یک سبک متفاوت زندگی محسوب» می کند. گنجی در مقالات قرآن محمدی(ص،) قرآن را کلام پیامبر دانست و همچنین با نگارش مجموعه مقالاتی تحت عنوان «امام زمان به چه کار فقها میآید؟ به طرح ادعاهایی به تردید در وجود امام عصر(عج) پرداخت و مدعی شد تاکنون حتی یک دلیل بر وجود”موجود مقدس و معصومی با عمر بیش از هزار و دویست سال» (مهدی موعود) اقامه نشده و اساساً اقامه شدنی نیست.
وی همچنین بخاطر فعالیتهای هتاکانه رسانهای در دوران حضور در ایران و سخنانش در مخدوش ساختن چهره جمهوری اسلامی ایران در اذهان عمومی مردم جهان، جوایز متعددی از جشنواره ها و انجمنهای وابسته صهیونیستی و نهادهای حقوق بشری غربیدریافت نمود. گنجی در فتنه ۸۸عضو حلقه فکری جنبش به اصطلاح سبز بود. با اینحال وی بعدها اعتراف کرد که در انتخابات تقلب نشده است .


  • جناب آقای محسن بسکابادی

منبع: معاونت تربیتی فرهنگی، موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)

۲ دیدگاه

  1. اکبر گنجی یا روباه سیاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.