توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / پژوهش و تحقیق / زندگینامه مسعود بهنود

زندگینامه مسعود بهنود


مسعود بهنودمسعود بهنود نویسنده، روزنامه نگار، بازیگر و فیلمساز ایرانی است. وی کارش را به عنوان روزنامهنگار از سال ۱۳۴۲شروع کرد و آثاری در زمینه سیاست و تاریخ معاصر ایران نگاشته است. وی در تاریخ ایران همواره از جمله مزدوران «نان به نرخ روز خور» به شمار میرفته چرا که پیش از انقلاب ارتباط نزدیک با طاغوت و دستگاه جاسوسی پهلوی یعنی ساواک داشت و پس از انقلاب نیز به خدمت اربابان غربی خود درآمد. بهنود پس از جنگ تحمیلی و زمانی که در ایران به سر می ّ برد به کرات در مدح و ثنای سردار سازندگی سخنسرایی کرده بود تا بتواند خود را به محافل قدرت نزدیک کند و در دوران اصلاحات نیز با نشریات زنجیرهای همکاری میکرد. وی از سال ۸۱ از کشور خارج شد وتا کنون با شبکه بی سی سی فارسی همکاری میکند.


 • جناب آقای محسن بسکابادی

منبع: معاونت تربیتی فرهنگی، موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)

۲ دیدگاه

 1. بهتر است شخصیت ها را از بخش سیاست و تحقیقات جدا کنید تا شائبه شخصیت سازی از ضدانقلاب به وجود نیاید.
  البته طرح آن موجب مطرح شدن وی در رسانه ها که خواست انهاست می شود.

  • دسته بندی مطالب سایت چه از لحاظ قالب و چه از لحاظ موضوع یک پروتکل استاندارد بوده که برای سهولت در دست رسی مخاطب به محتوا اعمال شده است.
   البته اشکالی که شما وارد کرده اید نیز می تواند وارد باشد ولی باید خدمت شما عرض کنم که در این بخش استعمال کلمه ی شخصیت از روی تسامح بوده و معنای کلی آن اعم از خوب و بد و یا مهم و غیر مهم اراده شده است.
   در مورد مطرح شدن این اشخاص نیز باید عرض کنم ما که در راس هرم رسانه ای قرار نداریم که ابتداء به ساکن این افراد را مطرح کنیم بلکه اتفاقا بعد از اینکه این افراد توسط رسانه های معاند مطرح شده اند ما در صدد افشای شخصیت واقعی آنان بوده و به نقدشان پرداخته ایم
   ممنون از تذکر شما
   ممنون از تذکر شما

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.