توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / فقط برای انجام وظیفه درباره‌ی مظلومان یمن

فقط برای انجام وظیفه درباره‌ی مظلومان یمن


طلاب انقلابی

رضا رستمی

بیش از چهارده ماه از یورش وحشیانه و جنگ نابرابر رژیم متحجر سعودی علیه مردم یمن می‌گذرد و همچنان خانه‌‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، بازارها و اماکن عمومی این کشور، هدف حملات قرار می‌گیرد. بیشترین قربانیان این تهاجم هم غیرنظامیان و بخصوص زنان و کودکان هستند که آمارهای وحشتناکی از تعداد آن‌ها منتشر می‌شود.
در این میان، شیطان بزرگ هم از عربستان حمایت می‌کند و نه تنها کوچک‌ترین اعتراضی به این همه جنایت آشکار، انجام نمی‌دهد بلکه با ورود نیروهای خود به جنوب یمن، بطور میدانی به جنگ علیه یمن، می‌پردازد.

سازمان ملل هم پس از مدت‌ها سکوت و انفعال، در یک اقدام دیرهنگام، به درج نام عربستان سعودی در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان در یمن اقدام کرد که تنها ۷۲ ساعت، دوام آورد و سپس آن را از لیست، خارج کرد! دبیرکل سازمان ملل، دلیل این اقدام را تهدید عربستان مبنی بر قطع کمک‌های مالی به این سازمان، اعلام کرد تا بیش از پیش، معلوم شود که سازمان ملل، نه سازمانی برای حفظ کرامت و امنیت ملت‌ها بلکه ابزاری برای توجیه عملکرد ثروتمندان و ظالمان است.
از کشورهای اسلامی که هیچ آبی گرم نمی‌شود و سازمان کنفرانس اسلامی، عملاً فشل و فلج شده و بخاطر نفوذ آل‌سعود، هیچ حرکتی برای کمک به یمن انجام نمی‌دهد؛ و متاسفانه دولت آقای روحانی هم -بخاطر ملاحظات برجامی- بعضاً در جهت خواست آمریکایی‌ها اقدام کرده است که یکی از آن‌ها مربوط می‌شود به تشر جان‌کری به ظریف برای برگرداندن کشتی حامل کمک‌های ایرانی که فوراً هم ترتیب اثر می‌دهند و کشتی را برمی‌گردانند!
این چند سطر، فقط برای انجام وظیفه‌ی اسلامی-انسانی نسبت به برادران و خواهران مظلوم یمنی، نگاشته شد و احساس نگارنده این است که این‌کار -در حال حاضر- تنها کاری است که از عهده‌اش بر می‌آید تا دست‌کم، یاد این مظلومان تاریخ، زنده بماند و دعای خیر مومنان، متوجه‌ی آنان شود.
در نهایتِ ناامیدی از مخلوقین، فقط امید به عنایت پروردگار می‌دوزیم و عرض می‌کنیم: اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین.


  • رضا رستمی

یک دیدگاه

  1. احسنت
    به امید تحقق آیه شریفه
    تلک الدّار الاخره نجعلها للّذین لایریدون علوّا فی الارض و لا فسادا و العاقبه للمتّقین

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.