توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / جنجال رسانه ای فوتبال وسط مهمانی خدا !!!

جنجال رسانه ای فوتبال وسط مهمانی خدا !!!


طلاب انقلابی

مسعود ارحامی

این روزها یکی از مهم ترین تیترهای اخبار و صحبت های رسانه ای نقل و انتقالات فوتبال است.در حالی که در ماه مهمانی خدا باید افکار و رفتارمان را بیشتر از قبل متوجه خدا و سفارشات او بکنیم و از درسهای و فرصت های این ماه بیشترین بهره را ببریم، جای تاسف دارد که وقتی تیتر اخبار را دنبال می کنیم به صحبت های داغ از نقل و انتقالات فوتبالی می رسیم که در آن ها کمتر توجهی به نیاز جامعه و نیازمندان جامعه می شود.
این ماه فرصتی است تا در لحظاتی که تشنگی و گرسنگی و خستگی به انسان غلبه کرده، حال کسانی را که در تمام لحظات سالشان نانی جهت خوردن و آبی چندان گوارا جهت نوشیدن پیدا نمی کنند را درک کنیم و به فکر کمک در حد توان خود باشیم. کمکی که شاید اندک باشد، اما می توان مصداق ضرب المثل “لنگ کفشی در بیابان نعمت است” باشد.                                                                                         زیرا آنهایی که چیزی برای خوردن پیدا نمی کنند به اندک نانی اکتفا کرده خدایشان را شکر می کنند.کسانی که وقتی صحبت از افزایش قیمت نان می شود تنشان به لرزه افتاده امیدشان جهت گذران زندگی نا امید می شود.این درحالی است که تو همین ماه واین شرایط درگوشه ای وسیع از کشورمان کسانی با مبالغ بالای میلیاردی به فکر نقل وانتقال وشاید جذب وافزایش سرمایه هستند.
درحالی در گوشه های شهر و کشورمان افرادی را می بینیم که گاهی برای هزار تومان ساعت ها انتظار می کشند که کمی آن طرف تر برای صدها میلیون هم ارزشی قائل نیستند ودرمدت زمان کمتر از یک ساعت با امضای یک قراردارد میلیون ها یاشاید میلیاردها تومان را درحساب خود می بینند.
تاسف بیشتر این جاست که بعضی از این باشگاه ها ازهزینه های دولتی و بیت المال این هزینه را پرداخت می کنند وشاید بهتربتوانیم بگوییم از جیب نیازمندان به جیب ثروتمندان پول می ریزند. یک حساب سرانگشتی می تواند نشان دهد که با درصد کمی از این مبالغ چندنفر از نیازمندان حاشیه های شهر را می توان اطعام کرد.!!!
نکته جالب این جاست که این اطعام وظیفه شرعی وعقلی ماست و این هزینه های گزاف برای ورزشی با این همه فضای مسموم مخالف شرع وشاید عقل. شاید لازم باشد کمی فکرکنیم تابدانیم اطرافمان چه خبراست؟!!!!عده ای میلیاردهاتومان بایک امضا وعده ای هزارتومان با ساعت ها خستگی وگرسنگی!!!!!


  • مسعود ارحامی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.