توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / جامعه / دیر بجنبیم، سرباز دشمن شده ایم …

دیر بجنبیم، سرباز دشمن شده ایم …


طلاب انقلابی

مصطفی احمدی

«فرهنگ غربی فقط هواپیما و وسایل آسایش زندگی و وسایل سرعت و سهولت نیست؛ اینها ظواهر فرهنگ غربی است، که تعیین‌کننده نیست؛ باطن فرهنگ غربی عبارت است از همان سبک زندگی مادىِ شهوت‌آلودِ گناه‌آلودِ هویت‌ زدا و ضد معنویت و دشمن معنویت. شرط رسیدن به تمدن اسلامىِ نوین در درجه‌ی اول این است که از تقلید غربی پرهیز شود. ما متأسفانه در طول سالهای متمادی، یک چیزهائی را عادت کرده‌ایم تقلید کنیم». [۱]

در اهمیت استقلال و خودکفایی فرهنگی در سیر تحقق تمدن اسلامی همین بس که امام خامنه ای در سخنان أخیر خود، سومین مورد از شاخص های انقلابی بودن را پایبندی به استقلال همه جانبه ی کشور و در رأس آن استقلال فرهنگی معرفی کردند و استقلال فرهنگی را اینگونه معنا دادند که سبک زندگی خود را، سبک زندگی ایرانی اسلامی انتخاب کنیم .

راز این همه هشدار از جانب دیده بان انقلاب در چیست ؟

آیا حقیقتی در پس پرده ی سبک زندگی غربی نهفته است که پرچمدار انقلاب در چند سال أخیر بارها و بارها بر آن تأکید کرده و همگان را از خطرات در پیش روی این غفلت خوش و خاموش آگاه ساخته اند ؟

همانطور که از هیچ انقلابیِ دغدغه مندی پوشیده نیست، از هیچ عاقل هشیاری پنهان نخواهد ماند که سبک زندگی غربی و نه ایرانی اسلامی مهر تأییدی از جانب طلایه داران اسلام ناب محمدی بر سلوک و منش دون صفتانه غرب زده ای است که جز به معنای عقب گرد از آرمان ها و تبدیلی دلچسب و شیرین به سربازان دشمن نخواهد بود .

جنگ نرم به مراتب خطرناک تر، مخرّب تر و مهیب تر از جنگ سخت است؛ چراکه در جنگ نرم این سربازان جبهه ی خودی هستند که با اندکی غفلت، آن هم ناخواسته به سربازان دشمن بدل شده و به اسم تحقق اهداف حق در مسیر باطل گام می نهند.

پس دور از ذهن و غیر منطقی نیست که سکّان دار انقلاب تا به این حد به مسئله ناتوی فرهنگی اهمیت داده و در رأس شاخص های انقلابی بودن، در راستای استقلال فرهنگی، باری دیگر توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی را مطرح می سازند.

آری؛ هرگاه ندانستیم که در رفتارها و روابط اجتماعی خود، در پایبندی به الگوی معماری و شهرسازی، در مقدار و نحوه استفاده از ابزارهای جدید وارداتی، در نوع تغذیه و منش استفاده از کالاهای مصرفی و رسانه ها، از چه الگویی پیروی کرده و به اسم توسعه و پیشرفت، آب به آسیاب دشمن ریختیم، باید منتظر باشیم که با این خواب خوش زمستانی و در هنگامه ی دفاع، به هوش نیامده و در نهایت، با لگد خوار کننده دشمن بیدار شویم؛ و چه دیر خواهد بود، یاری آن ولی بر حق خداوند در زمین، اما نه با شعار «هیهات منّا الذلّه» بلکه با شعار «یا لثارات الحسین».

اگر ارزش هایمان، آرمان هایمان، همان هایی که روزی به خاطرشان از جان شیرین خود می گذشتیم، به دست فراموشی سپرده شد و به خیال تدبیر، روی خوش به دشمن نشان دادیم، و اگر به هر قیمتی، دنبال پر کردن اوقات فراغت افتادیم و با هر اسم و لقبی فرزندان این کشور را مزیّن کردیم، انتظار این را هم نداشته باشیم که خون شهدای خود را پاس داشته و برای ظهور مهدی موعود قدمی برداشته باشیم.

سبک زندگی اسلامی  به این نیست که بگوییم و دم بزنیم، اما عمل نکنیم؛ بلکه باید بدانیم و ایمان داشته باشیم که کوچکترین حرکات و سکنات ما در زندگی پیامد و بازتابی دارد که غفلت از آن ها، اندک اندک ما را با دیواری کج، به ثریا می کشاند.

این را بدانیم و فراموش نکنیم که آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم، نه به هر قیمتی زندگی کنیم.

به امید آن روز که لحظه لحظه تنفس ما در زندگی، موجبات ظهور یوسف زهرا سلام الله علیهما را فراهم آورد.

ان شاء الله


  • مصطفی احمدی
  1. گزیده ای از بیانات رهبر عظیم الشأن انقلاب در دیدار با جوانان استان خراسان شمالی ۱۳۹۱/۰۷/۲۳

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.