توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / منسجم و هماهنگ در مبارزه با دشمن

منسجم و هماهنگ در مبارزه با دشمن


طلاب انقلابی

سید حسین سیدی

ایران اسلامی در این سالیانی که از پیروزی انقلابش می گذرد؛ پیوسته با کینه توزیهای دشمنان مواجه بوده است، اما با قدرت در مقابل دشمنانش ایستاده است. آموزه های اسلام هم همین نکته را به ما یاد می دهد که در مقابل دشمنان محکم و استوار بوده و بین خود انسجام همراه با مهربانی داشته باشید.
سیاست داخلی و خارجی پیروان اسلام
در سوره ی فتح، در باره ی سیاست داخلی و خارجی پیروان پیامبر اسلام آمده است: «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ؛ [۱] محمد (صلی الله علیه وآله) فرستاده خداست؛ و کسانى که با او هستند در برابر کفار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند». ملت ایران با رهبری امام خمینی (رحمت الله تعالی علیه) در مقابل دشمنان اسلام و حکومت دست نشانده ی او (پهلوی دوم) ایستادند و دست پلید آمریکا را از ایران کوتاه نمودند، بی ترید ایستادن ملت ایران در مقابل استبداد و استعمار، جز با وحدت و همگرایی و مهربانی نسبت به هم و سرنوشت هم، غیر ممکن بود، همان نکته ای که قرآن از آن به عنوان “رحماء بینهم” تعبیر می نماید.
متاسفانه در عصر حاضر بعضی از کشورهای اسلامی با این وضعیت حال ایران و مقاومت در برابر اسراییل، موضع نابجایی گرفته اند و وحدت و همگرایی و “رحماء بینهم” را با این اعمال تکفیری زیر سوال می برند. بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شدید نبودن مسلمین در برابر اسراییل را مورد نکوهش قرار می دهد: مشکل… مشکل دولتهاست با هم، چرا باید دولت های اسلامی با هم اینطور باشند که هر کدام به طرف دیگر بکشند؟ چرا باید یک کشورهایی که دارای همه چیز هستند و دارای همه جور قدرت هستند، اسرائیل با آن عده کم بیاید و به آنها اینطور حکمفرمایی کند؟ چرا باید اینطور باشد؟ جز این است که ملّت ها از هم جدا و از دولتها جدا و دولت ها از هم جدا و یک میلیارد جمعیت مسلمین با همه تجهیزاتی که دارند نشسته اند و اسرائیل آن جنایات را به لبنان و فلسطین تحمیل می کند و  آنها نشسته اند و تماشا می کنند؟ تماشاگر هستند؟ صدای برادرهای ما از آنجا بلند است و ما گوش می کنیم و نشستیم، تماشاگر هستیم. کی ما باید قدرت خودمان را بیابییم. [۲]
سخن آخر
ملت ایران با رهبری امام خمینی در مقابل استبداد و استعمار، بدون سازش و مسامحه ایستادند و به پیروزی رسیدند. برخی از کشورهای مسلمان برخلاف نص قرآن کریم در مورد برخورد شدید با دشمنان اسلام و مسلمین، با دشمنان اسلام مماشات نموده  و در راستای اهداف آنها (تکفیر مسلمین) گام برمی دارند.


  • سید حسین سیدی
  1. قرآن کریم سوره مبارکه فتح آیه شریفه ۲۹
  2. صحیفه امام، جلد ۱۳ ، صص ۲۱۰ تا ۲۰۹ ؛ تبیان، دفتر پانزدهم، صفحه ۲۱۳

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.