توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / این جرات از کجا می‌آید ؟

این جرات از کجا می‌آید ؟


طلاب انقلابی

علی تجرد

آقای روحانی از همان زمان تبلیغات انتخاباتی بحث مذاکره با آمریکا را مطرح کرد و این در حالی بود که رهبر انقلاب پیش از آن به روشنی مخالفت خود با مذاکره با آمریکا را بارها ابراز کرده بودند و به صراحت از بی نتیجه بودن آن سخن گفته بودند. پس احتمال این‌که آقای روحانی از این مخالفت آگاه نبوده باشند، صفر است.

حال با توجه به این‌که انتقادات رهبری از دولت در روزهای اخیر شدت گرفته و شاید که شدیدتر هم بشود، چرا آقای روحانی بر این‌که برجام و دیگر اقدامات دولت در سیاست خارجه را در راستای رهنمودهای رهبری نشان بدهد، پا می‌فشارد؟
آخرین بار، این ادعا در سخنان دیروز ایشان در مراسم روز جهانی کارگر مطرح شد. ایشان در پاسخ به نقدها بر برجام و روند اجرای آن گفت: «چرا کار یک ملت بزرگ را کوچک می‌شمارید؟ این کار بزرگی که انجام شد، کار دولت نیست، بلکه کار یک ملت بزرگ، قدرتمند و مقاوم است و کاری است که توسط همه مردم با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب انجام شده است».
خواص حتما هم‌راستایی اقدامات دولت با رهنمودهای رهبری را باور نخواهند کرد؛ این‌که به روی خودشان بیاورند یا نه بحث دیگری است. پس تنها دسته‌ای از عوام می‌توانند هدف این وارونه نمایی باشند که اولا تایید ولایت فقیه برایشان مهم است و ثانیا چندان پیگیر مسائل سیاسی نیستند و حتی سخنان رهبر انقلاب را هم درست گوش نمی‌دهند و به آنچه که گاهی از اخبار می‌شنوند بسنده می‌کنند.
به راستی شمار این دسته از عوام چه‌قدر است که به رییس دولت و دیگر دولتیان انگیزه تناقض گویی در این حد می‌دهد؟ آیا دولتیان مرتکب اشتباه محاسباتی شده‌اند یا واقعا این دسته آن‌قدر هستند که تاثیرگذاری بر روی آنان به ننگ تناقض گویی‌ها می‌ارزد؟ این جرات وارونه نمایی از کجا می‌آید؟


  • علی تجرد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.