توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / پاسخ خردمندانه ی طلبه ی نیجریه ای به یک سوال ؟

پاسخ خردمندانه ی طلبه ی نیجریه ای به یک سوال ؟

زمان: ۱۰/اردیبهشت/۹۵ بعد از نماز مغرب و عشا

مکان: شهر مقدس قم –  شهرک پردیسان – مسجد خاتم النبیا (ص)

۱۰۱۰۴

اسماعیل شعیب طلبه نجیریه ای است که پیرامون وضعیت شیعیان در نیجریه توضیحاتی را بیان داشت مبنی بر اینکه  حرکت تشیع در نیجریه ۴۰ سال قبل یعنی قبل از انقلاب اسلامی شروع شد. او روش تبلیغی شیخ را این گونه توضیح داد که شیخ در ایام غدیر خطبه غدیر را قرائت کرده و تفسیر می کند همچنین در مورد حادثه عاشورا به مردم می گوید بروید تحقیق کنید چرا در روز عاشورا پسر پیامبر اکرم به شهادت رسیده است . شیخ قبول ندارد ما نماز خانه داشته باشیم بلکه می گوید شما باید در نمازخانه های سنی ها و صوفی ها نماز بخوانید .نیجریه۲۰۰میلیون جمعیت دارد که  ۷۰ درصد سنی هستند و در در هر کوچه سه تا نماز خانه است و حتی هر ثروتمندی برای خود نمازخانه درست کرده است و شیخ از ظرفیت های اسن نماز خانه ها به خوبی در راه تبلیغ تشیع استفاده کرد.

ایشان همچنین درباره کارهای علمی شیخ زکزاکی بیان داشتند شیخ هر سال دوره ای را در قم حضور پیدا می کنند و کتاب هایی را به مباحثه مشغول می شوند همچنین مباحثه تفسیری خود  را از طریق ایمیل با حضرت آقای جوادی آملی انجام می دهند.

توضیحاتی درباره حادثه زاریا

اسماعیل شعیب در ادامه بیان داشت شیعیان نیجریه در اوج مظلومیت هستند و کسی درباره آنها حرف نمی زند حکومت خیلی تلاش کرده با کمک اسرائیل و عربستان جلوی حرکت شیعیان را بگیرد در روز قدس پس از حمله به مردم سه نفر از پسران شیخ شهید شدند. ارتش برای هر حمله یک بهانه دارد این بار بهانه کردند که شیعیان در جلوی حسینه شان جلوی رئیس ارتش را گرفتند ساعت ده شب منطقه شیخ زکزاکی را محاصره کردند و گلوله باران کردند هیچ کس نبود جلوی آنها را بگیرند. ۱۰۰۰ نفر شهید شدند و ۷۰۰ نفر مفقودند و ۲۰۰ نفر الان در زندان هستند تمام اجساد را با خود بردند. بعد شایعه پخش کردند شیخ فرار کرد ولی او فرار نکرد بلکه در خانه اش بود و انها خانه  شیخ را آتش زدند و خواهر بزرگ او زنده زنده در آتش سوخت همچنین اجساد شهدایی که در خانه او بود نیز سوختند. شیعیان نیجریه کربلا را لمس کردند.در ادامه ی جنایت هاشان دوباره خانه شیخ راگلوله باران کردند و سه تای دیگر از فرزندان شیخ شهید شدند یعنی شش پسر از نه پسر شیخ شهید شدند همچنین ارتش مردم را صدا می زد  که از اجساد غنیمت بگیرند و مثلا انگشتر ها را در آوردند (نمایش فیلم هایی در این مورد نیز در مسجد صورت گرفت)

در ادامه ی پرسش و پاسخ هایی صورت گرفت اسماعیل شعیب در پاسخ به یک سوال مبنی بر اینکه شیعیان نیجریه از چه کسی تقلید می کنند گفت حضرت آقا و فرد سوال کننده گفت آقای زکزاکی و ایشان دوباره گفت خیر مقام معظم رهبری ما یک آقا بیشتر نداریم (نمایش فیلم هایی مبنی بر ارادت شیعیان نیجریه به امام خمینی و مقام معظم رهبری در مسجد صورت گرفت )۱۰۱۰۳

یک دیدگاه

  1. خدا وکیلی من خیلی از این خارجی ها رو می شناسم که قدر آقا رو بیشتر از ما می دونند دمش گرم خدا وکیلی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.