توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / نکات پیام نوروزی امام خامنه ای و درس هایی که باید گرفت

نکات پیام نوروزی امام خامنه ای و درس هایی که باید گرفت

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

شروع پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب با سلام به خانواده های شهدا و زحمت کشان نظام آغاز میشود، سلامی که همیشه از طرف ایشان از ته دل بود و بر دل مینشیند کما اینکه در سال قبل دیدار با خانواده شهید عاشوری مورد توجه دشمنان قسم خورده نظام نیز قرار گرفته است.۱۰۰۴۱توجه به امور مذهبی در راس امور

اولین مساله ای که بعد از سلام و بسم الله در پیام نوروزی مطرح شد، مساله ولادت حضرت زهراست که در سال آینده دوبار تکرار خواهد شد، ایشان فرمودند :”سالی که شروع شد -سال ۹۵- هم در آغاز و هم در پایان، متبرک به نام مبارک حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) است. هم اولِ این سال منطبق بر ولادت آن بزرگوار با ماه‌های قمری است، هم آخر این سال. بنابراین امیدواریم که ان‌شاءالله سال ۹۵ به برکت حضرت زهرا سال مبارکی باشد برای ملت ایران، و از معنویات آن بزرگوار و از راهنمائی‌های آن بزرگوار و از زندگی آن بزرگوار درس بگیریم و بهره‌مند شویم.” این توجه به امور مذهبی و قرار دادن آن در راس امور و در صدر پیام های مهم ایشان هم باید درس بزرگی به کسانی که قرار است برای خدمت به خلق و نظام تلاش کنند باشد.

حادثه منا فراموش نشود

ایشان مساله حادثه منا را تلخ ترین حادثه سال قبل دانستند، مساله ای که نباید فراموش شود، بارها هم تکرار شده که حادثه منا نباید فراموش شود و بارها و بارها باید بازنشر شود تا آل سعود به هدف خود که فراموشی این جنایت بزرگ بود نرسد و دست نیابد . این فراز از سخنان آقا کار را برای ارزشی ها و زحمت کشان در فضای فرهنگی چه در سطح مجازی و چه در سطح جامعه سخت و روشن کرده است . کار مردم اتفاق خوب و کار مسوولین همراه با نگرانی است حوادث خوب سال گذشته راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات پرشور ۷ اسفند مطرح میشود که خالق هر دو اتفاق خوب مردم و ملت هستند . مساله برجام هم باید همراه با نگرانی هایش دیده شود و اصرار بر این که پیروزی حاصل شد راه را برای نفوذ و رکود باز می کند.

هنر، تبدیل تهدید به فرصت است

فرصت و تهدید در این سال وجود دارد و رمز پیروزی تلاش است. کشور اگر این تلاش باشد تفاوت را احساس خواهد کرد . برای تحقق امید باید تلاش و کار شبانه روزی باشد، تلاش باید بی وقفه باشد، اصل این است که ملت ایران خود را در برابر تهدید دشمنان و دشمنی آنان از آسیب پذیری خارج کند.

اقتصاد مساله اصلی است

اگر بتوانیم به همت دولت و ملت در اقتصاد کارهای درست و متقن انجام گیرد امید است که در مسائل فرهنگی و اخلاقی هم تاثیر گذار باشیم . مساله تولید داخلی و اشتغال از دیگر مسائلی است که امام خامنه ای به آن اشاره کردند .

راه حل چیست ؟

کردم مطالبه دارند و خواسته های مردم به جاست، و علاج این مشکلات و رکود، اقتصاد مقاومتی است، اقتصاد مقاومتی شامل همه این هاست، میشود به جنگ بیکاری و رکود رفت و میشود گرانی را مهار کرد. میشود در برابر تهدید دشمنان ایستادگی کرد و شرط این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام گیرد . کار باید از بخشنامه فراتر رود و به اقدام برسد کارهایی که شده توسط دولت در حد بخشنامه بود و باید به اقدام برسد، و البته توقع نداریم در حد یک سال این مشکلات حل شود ولی توقع داریم با برنامه ریزی اقدام شود تا پایان سال آثار آن را مشاهده کنیم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.