توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / ما مأمور به وظیفه ایم نه نتیجه

ما مأمور به وظیفه ایم نه نتیجه


طلاب انقلابی

سید مرتضی موسوی

از وقتی با این جمله اُنس گرفتم ، دیگر غمی ندارم و تمام حواسم به وظیفه ام هست و لمس می کنم که چگونه ، نتیجه ی تلاشم را می دهد.

گاهی که رنج ها و زحمت های تحصیل را به جان می خرم و در هنگام “امتحان” خودم را مورد ارزیابی قرار می دهم ، حس می کنم چیزی برداشت نکرده ام و می ترسم اما وقتی این جمله به یادم می افتد ” ما مأمور به وظیفه ایم نه نتیجه” آرام می شوم .

سرم را بالا میگیرم و می گویم: خدایا ! من وظیفه ام را با کم و کاستی هایش انجام دادم ، حال منتظر ِ نتیجه ای هستم که در دست توست و تو آن را رقم می زنی .

هیچ وقت از این اعتماد ، ناراحت و شکسته نشدم ؛ چرا که دیدم خدا بهترین نتیجه را ارزانی من کرد .

” ما مأمور به وظیفه ایم ، نه نتیجه ” جمله ی معروف و ماندگار امام راحل رضوان الله تعالی علیه ، جمله ای است که از میان هزاران آیه و حدیث برداشت شده و معنای “توکل” را به هر انسان ِ خدا جویی نشان می دهد.

دیروز روزی بود که ” امتحان الهی ” در سراسر “ایران اسلامی”جاری بود . روزی که نشأت گرفته از شور و شعور و معرفت بود و ایرانیان ، چه زیبا از این امتحان بیرون آمدند . هرچند ، حضور حماسی مردم ، نتیجه ای بزرگ را به ارمغان آورد اما عده ای از دوستان ناراحتند که ” چرا نامزد مورد علاقه ی من رأی نیاورد ؟ “

و گاهی دیگری با ناراحتی می گوید : دیدی ، مردم ، چطور ولایت را به نان و آبشان فروختند ؟ اما جواب من و حرف من این نیست ، جواب من این است : وظیفه ای که بر عهده ی من و شما و این ملت بود ، به بهترین نحو انجام شد و نباید غصه ی نتیجه اش را بخوریم .

چرا که ” إن تنصرالله ینصرکم ” شما با رأی هایتان خدا را یاری کردید و مطمئن باشید که خدا ، یاری شما را بی نتیجه نخواهد گذاشت .

ای عزیزی که غصه  می خوری و ناراحتی و می سوزی از اینکه تلاشت برای ” نامزد مورد نظرت” چه شد ؟ بدان که تو “مأمور به وظیفه بودی و بس ” مطمئن باش که سکان کشتی انقلاب به دست خدایی است که این شور را آفرید و او می داند که “نتیجه ی این شور را چگونه رقم بزند.”

وقتی حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نگهبان و نگهدار این کشور است و خود بانی و بنیانگذار این انقلاب بوده است ، پس غصه ات برای چیست ؟

وقتی رهبری همچون امام خامنه ای را داریم، که مأنوس و محبوب خداست و  وصل به حضرت بقیت الله ( ارواحنا فداه)، پس از چه چیزی ناراحتی ؟


  • سید مرتضی موسوی

یک دیدگاه

  1. «وظیفه ای که بر عهده ی من و شما و این ملت بود ، به بهترین نحو انجام شد»
    برادر من! اشتباه شما همین‌جاست. ملت دو وظیفه داشتند؛ یکی رای دادن و دیگری رای درست و هوشمندانه دادن، که دستکم دومی را درست انجام ندادند.
    ما ناراحتیم، اما نه از این‌که بترسیم نظام سقوط کند؛ از هزینه‌هایی که در نتیجه این رای به کشور تحمیل می‌شود و خشک و تر را می‌سوزاند، ناراحتیم و از نادانی مردمی که با رای نادرستشان حتی به آب و نان هم نخواهند رسید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.