توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / دکتر یامین پور؛ نزاع دروغین واقعیت و آرمان

دکتر یامین پور؛ نزاع دروغین واقعیت و آرمان

زمان: پنجشنبه ۲۴/دی/۹۴ بعد از نماز مغرب و عشا

مکان: شهر مقدس قم – شهر پردیسان – مسجد خاتم الانبیا۱۰۰۵۵جلسه مذکور با حضور پر شور و گرم مردم ولایتمدار پردیسان خصوصا جوانان انقلابی بلا فاصله بعد از نماز مغرب و عشا با قرائت قرآن حکیم شروع شد، و جناب دکتر با پرداختن به عقبه فکری انقلاب اسلامی در طول تاریخ معاصر و اشاراتی به آرمان ها و چالش های آن وارد بحث شدند…

با عرض پوزش به علت عدم همراه داشتن امکانات ضبط  فقط به نکاتی که از بیانات آقای دکتر یادداشت کرده ام تیتر وار اشاره می کنم:

۱- ۲۲ بهمن سال ۵۷ آغاز انقلاب اسلامی بود نه پیروزی آن – تا پیروزی راه زیادی هست که باید پیمود.

۲- هنگامی که بلوک شرق و غرب نزاع شدیدی بر روی قدرت داشتند برای مقابله با انقلاب اسلامی به اتفاق نظری رسیدند که جای تأمل و تحقیق دارد.

۳- مفهوم استقلال، مفهوم بنیادین انقلاب اسلامی در راستای تمدن سازی اسلامی است.

۴- در میان انقلابیون کم نبودند سیاستمدارانی که به پیشگویی امام راحل در مورد فروپاشی شوروی ریشخند زدند.

۵- در دولت هاشمی رفسنجانی بود که نطفه پذیرش کدخدایی آمریکا و تئوریزه کردن و رسمیت بخشیدن به آن، در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با ریاست آقای محمد رضا تاجیک و امثال حجاریان ها رقم خورد.

۶- جریان اصلاحات گرایشی بر انقلاب اسلامی است نه در انقلاب اسلامی، که شعار های آنان ناظر بر این واقعیت می باشد.

۷- حمایت امام خامنه ای از دولت و کابینه آقای احمدی نژاد به خاطر زنده کردن شعار های انقلابی و آرمان گرایانه بود، هر چند هیجان زدگی از آسیب هایی بود که بعضی ها در این مسیر با آن مواجه شدند.

۸- دولت آقای روحانی نظام تک قطبی را پذیرفته که کلید را در سیاست خارجی می بیند.

۹- حضرت امام تاکید فراوانی بر روی استقلال داشته اند، و اندازه تکرار این واژه در بیانات ایشان مؤید همین امر است.

۱۰- همان گونه که در دفاع مقدس از تمامیت ارضی و در فتنه ۸۸ از جمهوریت نظام دفاع شد حال وقت دفاع از استقلال کشور است.

۱۱- سوء استفاده رسانه های عربی خصوصا صعودی ها از تصاویر همنشینی و لبخند دکتر ظریف با مقامات آمریکایی و دل سرد کردن جریان حزب الله در منطقه نسبت به حمایت های جمهوری اسلامی ایران…

۱۲- جریانات و سیاسیون غرب زده هستند که توهمات را واقعیت انگاشته اند وگر نه آرمان گرایی در انقلاب اسلامی کاملا منطبق بر واقعیت ها است، این خودباختگان هستند که واقعیت ها را وارونه جلوه می دهند و فکر می کنند که با پذیرش سلطه مستکبرین صاحب عزت و احترام خواهند شد…

در پایان نیز خلاصه ای از این جلسه را که از کانال تلگرام دکتر یامین پور منتشر شده است تقدیم می کنیم: 

کدام استقلال، کدام پیروزی؟!
محمود سریع القلم با نفوذ ترین مشاور حسن روحانی در اظهاراتی استقلال کشور را هم قابل مذاکره دانسته است. سریع القلم گفته:
“واژه استقلال را باید مورد بازبینی جدی قرار داد، پروسه بین المللی شدن را باید در پیش بگیریم”!
این سخن هرچند جدید نیست و از حدود یک ونیم قرن پیش اولین شبه روشنفکران ایرانی از فرنگ برگشته نظیر آخوندزاده و طالبوف هم بدنبال فروش استقلال کشور در ازاء مظاهری از فرنگ بودند، اما شنیدن این سخن از زبان عقل منفصل رییس جمهور ایران آن هم در دورانی که ایران الهام بخش اقتدار و استقلال است، شگفت است.
بر اساس تحقیق انجام شده بر وصیت نامه امام خمینی (ره) ، پرتکرار ترین واژه ی مورد تاکید امام، واژه “استقلال” است. یعنی بیش از اسلام، یا ولایت فقیه و یا هر واژه دیگر.
استقلال اولین و مهمترین شعار و خواسته انقلاب اسلامی و شالوده ی قانون اساسی است؛ تا کنون نزاع بر سر این بود که سیاست های دولت ناقض استقلال کشور است؛ پس از این نزاع بر سر این خواهد بود که اصلاً “استقلال” مگر چقدر اهمیت دارد؟!
دولت تدبیر و امید پس از دستاوردهای هسته ای، اصل استقلال و بلکه اصل انقلاب را هم قابل مذاکره کرده است. معنای حقیقی جمله ی مشهور رییس جمهور امروز بیشتر عیان می شود که: “باید از سیاست به اقتصاد یارانه بدهیم.”
در فتنه ۸۸ جدال برای حفظ جمهوریت نظام بود و در حوادث آتی، جدال برای حفظ “استقلال”.
 شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی هم در حدوث و هم در بقاء انقلاب، راهنمای عمل فرزندان انقلاب است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.