توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خانه / حوزه موضوعات / سیاست / مواضع چه کسانی جرات دخالت به آمریکا را می دهد

مواضع چه کسانی جرات دخالت به آمریکا را می دهد

زمان: پنجشنبه ۱۰/تیر/۹۵ ساعت ۲۲

مکان: شهر مقدس قم – میدان سعیدی – خیابان امامزاده ابراهیم – آستان مقـدس

امـامـزاده ابـراهیـم(ع)۱۰۱۵۶
گزیده هایی از بیانات حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان در مراسم شب های ماه مبارک رمضان هیئت محبین اهل بیت (ع)
استاد پناهیان در ابتدای سخنرانی به مباحثی پیرامون صدق در ایمان برای رسیدن به رضایت الهی و آیات محوری در جلب رضایت خداوند متعال پرداختند و اطاعت از امام را یکی از راه های مهم جلب رضایت خداوند متعال عنوان کرده و فرمودند: عدم وفاداری امت اسلامی بعد از رحلت رسول اکرم به ولی بر حق مابعد کار را به جایی رساند که امر حاکمیت به دست نا اهلان افتاد.
ایشان در ادامه به تاثیرات اجتماعی شب قدر و برجسته بودن نگاه اجتماعی امام خامنه ای در مسائل معنوی پرداخته و گریزی نیز به توهمات وزیر امور خارجه آمریکا جان کری در رابطه ی با امید به جوانان کافه رو برای تغییر نظام اسلامی زدند و عنوان کردند آمریکایی ها در التهاب و آرامش دنبال تغییر حاکمیت ایران اسلامی هستند حال چه در بحبوحۀ فتنه ۸۸ چه در گرماگرم مذاکرات هسته ای؛ همچنان متذکر شدند: مواضع چه کسانی در داخل جرات دخالت به آمریکا را می دهد.
ایشان در میان بیانات خود اشاره ای کوتاه به توجه امیرالمؤمنین بر احوالات اسرای ایرانی که به اسارت خلیفه ی دوم در آمده بودند کردند و چنین نقل فرمودند که حضرت امیر معترض نوع برخورد خلیفه ی دوم با اسرای ایرانی بوده که چرا با اسرای با هوش و با غیرت ایرانی مادون شأنشان برخورد می شود.
در ادامه نیز اشاره ای به اعتراف جان برنان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا بر شناخت ایرانیان و امیدواری بر جریان اعتدال کرده و فرمودند: در جریان نبرد حق و باطل میانه رو نداریم، جامعه ای که به دنبال جلب رضایت خدا و زمینه سازی ظهور نباشد رو به هلاکت خواهد رفت.
سپس به ماجرای سرزنش اشراف و سران کوفه توسط امیرالمؤمنین که بخاطر عدم همراهی حضرت در جنگ جمل بوده پرداختند و فرمودند: چرا ما فکر می کنیم بی بصیرتی خواص گناه نیست!؟ اگر مردم عادی دچار بی بصیرتی شدند باید روشنگری صورت پذیرد اما اگر خواص جامعه دچار بی بصیرتی شدند باید با آنان برخورد جدی کرد، بعد از سال ها دشمنی آمریکا با مردم ایران اسلامی آیا هنوز کسانی هستند که دشمنی آمریکا را نفهمیده باشند؟! کسانی که زمانی علیه جنایات آمریکا روشنگری می کردند حال دچار تغییر موضع شده اند!

در پایان نیز انتقادی از حقوق های میلیونی و دامن زدن بر تبعیض، اختلاف طبفاتی و تعطیلی کارخانه ها و مراکز تولیدی کرده و ضمن اشاره ای کوتاه به ماجرای معروف تماس با جریان سلطه (توسط مسئولین سال ۶۵) فرمودند: بی بصرتی نابودی است، ما هنوز کارمان به قاسطین و مارقین نرسیده و مشغول مبارزه با کفار و مشرکین هستیم؛ هنوز یادمان نرفته که چگونه منتظری مانع حضور طلاب در جبهه های نبرد حق علیه باطل می شدند کسانی که به هنگام نبرد به میدان نمی آیند مورد مذمت هستند.

  • جناب آقای حسین کاوه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.